Hebben nog verder haar Edel Agtbare belooft aan de selven mr. Jacob Cool op de hand te geven een somma van 250 Caroliguldens sullende strekken to vermindering van de bedongen somma mits dat geseijde mr. Jacob Cool sig van sijn kant verbind aanstonds aan het werk te gaan beginnen en niet uijt te scheijden voor en aleer het geheele werk ten vollen sal sijn afgedaan. Gedaan in Goes en geapprobeerd door haar Edel Agtbare op den 28 meij 1709 onderstond met kennis van ons en was geteijckent Adolf Westerwijk, Marinis Ossewaarde en Jacob Cool. Accordeerd met het origineel. Op den 31 januari 1711 hebben haer Edel Agtbare aan mr. Jacob Cool boven de twee voorgaande accoorden nog aanbesteet te maken als- volgt. Voor het pedaal. 1. Een quintade lang 8 voet, sprekende 16 voet. 2. Prestant 8 voet. 3. Holpijp 8 voet. 4. Tolkan 4 voet. 5. Quint 3 voet. 6. Trompet 8 voet. In het bovenclavier. 1. Een vox humana 8 voet vol register. 2. Scherp IV2 voet beginnende met 3 pijpen dik en voort aanwas sende tot 7 ingerekent. 3. Nasard in de regterhand. 4. Een tremblant, een nachtegaal, een lier. Int Rugpositijf. 1. Een blokregaal, vol register sprekende 8 voet. 2. Een tremblant. Voor alle het welke haar Edel Agtbare haar verbinden aan den voor noemden mr. Jacob Cools boven het reets gestipuleerde te betalen de somme van 166 - 13 - 4 Vlaams eens gevens geit zonder buijten dien iets meer te mogen pretenderen zo voor alle het gepasseerde als voor het toekomende tot het perfectioneren van het gehele werk; mits dat de knecht Pieter Ophees sal wesen ten laste van de stad, tot de geheele maand april ingerekent. Dit is tgeen buijten het kontract gemaakt is. Vooreerst een nieuw clavier voor de voeten. Int rugpositief. Prestant 4 voet in plaats van de middelste cis te verdobbelen soo hebbe ick begonnen van de tweede cee van onderen 13 pijpen meerder. De mixtuur 1 voet 4 pijpen sterk IY2 voet en 5 pijpen sterk. De hant- 107

Archief | 1972 | | pagina 105