woningen per juni, kwam het pand Wagenaarstraat 1 vrij. De algemene vergadering machtigde het bestuur, een koper voor het gebouw te zoeken. Tot nu toe mocht dit evenwel niet gelukken. Het aantal boeken en tijdschriften dat het Genootschap door ruil verkeer of schenking verwierf bedroeg 73. Zij werden in bruikleen aan de Provinciale Bibliotheek van Zeeland afgestaan. De algemene vergadering van 8 mei 1972 besloot, aangezien er bij de leden ongerustheid bleek te bestaan over de toestand van eigendom men van het Genootschap, een commissie in te stellen, teneinde na te gaan in hoeverre deze ongerustheid gegrond was. Deze commissie, be staande uit de heren R. Batten, P. J. van der Feen, G. R. Heerebout, J. L. van Leeuwen en J. A. Trimpe Burger werd op 30 oktober 1972 geïnstalleerd door de wnd. voorzitter en zal een verslag over haar be vindingen aan het bestuur doen toekomen. Uit de afzonderlijk uitgebrachte verslagen blijkt, dat de werkgroepen, met uitzondering van de werkgroep Levend Zeeland, op een aktief doorgebracht jaar kunnen terugzien. De administratrice mevr. J. Kuiper-Abee verrichtte haar steeds om vangrijker taak met ijver en toewijding. Het is wel noodzakelijk dat zij de beschikking krijgt over assistentie. Gedurende het verslagjaar werden de volgende lezingen gehouden: 11 januari: Dr. J. Huizinga te Utrecht, Antropologische onderzoe kingen in de tropen, in het bijzonder in Afrika, 25 februari: Dr. K. Biersteker te Rotterdam, Milieuverandering in medisch perspektief, 21 maart: Dr. C. Dekker te Utrecht, Ds. Huibert Jacobus Budding (1810—1870), 18 april: Mr. W. D. de Bruine te Middelburg, Bibliotheken in Zeeland, Cyclus "de Oosterschelde en de zee": 25 september: Stedebouwkundige Studiegroep "Zeeuws Meer?": Ir. M. C. In 't Anker, Doelstellingen en technieken, Drs. H. W. Waardenburg, Het milieu, Ir. H. O. Faassen, Planologie in de Delta, 16 oktober: Ir. Arch. N. Mertens te Brugge (B), Erodering en sedi mentatie, 30 oktober: Ir. J. N. Svasek te Nootdorp, De eenheid van voordelta en zeearm, 12

Archief | 1972 | | pagina 10