stel deed, dat met zijn ideeën overeenkwam. Men kan echter gerust zeggen, dat Willem Lemnius de pionier is geweest èn van een goede geneeskundige organisatie, èn van het ziekenhuiswezen in Zweden, waarbij hij zelfs al voorstander was van wat wij nu klinische opleiding noemen. Het is in dit verband merkwaardig, dat Zierikzee na de over stroming van 1953 juist uit Zweden het Rode Kruisziekenhuis aange boden kreeg. GENEALOGIE Hult14i stelde een, wat hij noemt, Genealogia Lemniana samen. Ik laat deze met enige aanvullingen en verbeteringen hier volgen. Levinus Lemnius te Zierikzee, geb. vermoedelijk 1505, overl. 1 juli 1568, huwde 1527 met Kinderen: 1. Elisabeth, geb. overl. 1588, gehuwd te Stockholm met Hans Leu- husen, genoemd 's konings koopman. Hun zoon Renaldus huwde met Magdalene Dantzeville(d). 2. Willem, geb. 1'530, overl. 19 okt. 1573. 3. Een kind, dat begraven werd 23 okt. 1535 (zie noot 83). Willem Lemnius huwde te Zierikzee met Daniële Siewel Kinderen: 1.Een zoontje Lem Jansz? (misschien een vergissing in het begraaf- boek voor Jan Lemsz?), dat in 1556 stierf. 2. en 3. Twee zoons, wier namen onbekend zijn, die hebben gestudeerd. Hult en het Zweedse Adelsboek noemen een Hendrik Lemnie, die echter volgens de laatste bron bij vergissing tot de nakomelingen van Willem zou zijn gerekend1411. 4. Een dochter Marina, gehuwd te Stockholm met V. P. Dantzeville. Hun dochter Magdalene huwde 1. Reinold Hansson Leuhusen en 2. Erik Göranson Tegel (zoon van Göran Persson). Willem Lemnius huwde te Stockholm met Elin Sasse, dochter van ko lonel Stefan Sasse. Kinderen: 5. Stephan Lemnius till Borg (zijn familienaam is ontleend aan één der landgoederen die zijn vader van koning Erik ten geschenke kreeg). 6. 7 en 8. Sophia, Josias en Vilhelm over wie niets bekend is. Stephan Lemnius till Borg was apotheker, kamerheer van Karl ix en lijfarts van koning Gustaf Adolf. Hij werd geadeld in 1572, waarschijn- 143

Archief | 1972 | | pagina 157