het Natuurkundig Gezelschap der Dames, heeft de leden doen be sluiten tot de ontbinding van dat Gezelschap. Daaruit vloeide van zelf voort dat eene bestemming moest gegeven worden aan de over gebleven bezittingen, en vond het meerendeel der leden het wen- schelijk, dat die zouden geschonken worden, aan eene wetenschap pelijke inrichting, die het naaste verwant was aan het ontbonden gezelschap. Daarbij kwamen zoowel het Heeren Physica als het Zeeuwsch Genootschap ter sprake, en is nu het volgende besluit genomen. Het Kapitaal, het Planetarium, en nog enkele andere kleinigheden, aan het Zeeuwsch G.d.W. aan te bieden, met de bepaling, dat zoo lang de lessen op het Heeren Physica gegeven zullen worden, daar aan jaarlijks f. 50 en aan P. C. Tevel levenslang jaarlijks f. 10 zal worden uitgekeerd. Het te schenken kapitaal bestaat uit: f. 2000 4% Holl. Hypoth. f. 400 214 Werk. Schuld Indien het Z.G.d.W. onder bovengenoemde voorwaarden het kapi taal aanvaard, wenschten wij wel te vernemen of het ook bezwaren in heeft indien bij de schenking van het kapitaal nog eene bepaling werd gemaakt, dat het zal gevoegd worden bij het fonds dat dienen moet tot verbetering van de lokalen waar de bezittingen van het Genootschap in bewaard worden. Hierover en ook over enkele byzonderheden zouden wij gaame met een of meer leden van het Bestuur wel eens willen spreken. In afwachting van Uw geëerd antwoord hebben wij de eer ons te teekenen Het Bestuur van het Natuurkundig Gezelschap des Dames namens hetzelve A. H. Luteyn Presidente Midd. 14 Febr. 1887 Hierop antwoordde het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap per brief van 3 Maart 1887 en van 9 Maart 1887 (boek met copieën van uitgaande brieven 10 lanuari16 April 1887), dat dit Genootschap volgaarne de schenking van het Dames Physica zou aanvaarden, en met de gestelde voorwaarden accoord ging. Voor de namen der dames, die bij de opheffing lid waren, zie Bijlage III. Een samenvatting is te vinden bij Polman Kruseman (1894, p. 49 noot). De schenking bestond uit twee pandbrieven a f. 1000 4% Hollandsche Hypotheekbank serie A no. 533 en no. 733, een certificaat f. 400 20

Archief | 1972 | | pagina 18