rectorem altaris sancte Crucis in Wouda Leodiensis diocesis, subdia- conum, ad diaconatus et deinde die festi Invencionis sancte Crucis tercia predicti mensis predictos subdiaconos ad diaconatus, subsequen- ter die dominica quarta predicti mensis Maij predictos omnes diaconos ad presbiteratus sacros ordines in capella sancti Andree infra basilicam principis Apostolorum de Urbe infra missarum solemnia celebrans promovit et duxit ordinandum. Formatari (Fondo dell' Archivio di Stato), Vol. 1, fol. 24, Vaticaans archief Rome. bijlage 19 5 januari 1504 Barbara Comelisdochter, poorterse van Dordrecht, presenteert aan de domproost te Utrecht Martyn Adriaen Kempsz, klerk van het bisdom Utrecht, voor de kapelanie aan het altaar van het H. Kruis in de paro chiekerk van St. Odulf te Ierseke, vacant door de dood van Willem Jansz. Ic, Barbara Comelisdochter, poortarsse der stede van Dordrecht, doe condt ende kennelic den eerwairdigen heren den domproest off zynen officiael tUtrecht, dat by overlyden van meester Willem Jansz open is ende vaceert een cappellanye gefundeert upten heyligen Cruys outair in sinte Odolfs parrochiekercke te Hirzeken in Zuytbeeflant ende want die collatie vanden voirsz. cappellanye van rechts wegen my toebehoert na uuytwysen der fundatie, die dair of is, zoe ist dat ic, Barbara Cor- nelisdochter voirn., die voirsz. cappellanye puerlicken om Gods wille gegonne ende gegeven hebbe ende mits deser presentatie gonne ende geve den eerbaren meester Martyn Adriaen Kempsz, mynen lieven neve, clerck des bisdoms van Utrecht, hem presenterende den eerwair digen heren domproest off zynen officiael hem oetmoedelic biddende den selven meester Martyn Adriaen Kempsz dair inne te willen institue ren ende possessie verlenen alsoe dat van rechts behoert. In kennisse der waerheyt, want ic, Barbara Comelisdochter voirn., selver gheenen zegel en heb, soe heb ic gebeden Wouter Heymansz, scepen der stede van Dordrecht, dese presentacie over my te bezegelen, dat welcke ic, Wouter Heymans voirn., ter bede van Barbara Comelisdochter voirsz. gaerne gedaen hebben mynen zegel hier an hangende. Int jaer ons Heren duysent vyf hondert ende vier na scrivens shofs van Romen upten vyf ten dach in Januario. Archief van het kapittel ten dom, no. 4168, RA. Utrecht. 182

Archief | 1972 | | pagina 196