BIJLAGE 22 10 mei 1484 Henricus Plebis alias Merchi, clericus van het bisdom Luik, ziet af van zijn recht op een kanonikaat en prebende in de kerk van St. Servatius te Maastricht in het bisdom Luik ter vervulling van een overeenkomst tussen hem en Johannes de Balis, clericus van het bisdom Kamerijk, gesloten wegens een geschil over een kanonikaat en prebende in voor noemde kerk en vraagt de provisie van een kanonikaat en prebende in de kerk van St. Johannes te Luik, waarvan Georgius Burgensis, kanun nik van deze kerk, afstand doet, en tevens een jaarlijks pensioen uit de inkomsten van de abdij van St. Petrus te Affligem in het bisdom Kamerijk, te betalen door de abt van de voornoemde abdij, totdat hij door Johannes de Balis voorzien is van een beneficie zonder zielzorg van dezelfde waarde als het pensioen, terwijl Georgius om geen schade van zijn afstand te lijden een jaarlijks pensioen vraagt uit de inkomsten van de parochiekerk van St. Cornelius te Noordwelle in het bisdom Utrecht, door Gelinus Lodijck, rector van voornoemde parochiekerk, te betalen. Voor de verdere uitvoering van dezelfde overeenkomst wordt met toe stemming van Johannes Godefridi de Wemeldingen, rector van de halve portie van de kerk van St. Martinus te Wemeldingen in het bis dom Utrecht, gevraagd om aan dezelfde Henricus een jaarlijks pen sioen uit de inkomsten van deze halve portie, te betalen voor een jaar door voornoemde Johannes Godefridi, toe te kennen. Beatissime pater. Cum pro complemento certe concordie inter devotos oratores vestros Henricum Plebis alias Merchi ex una et Johannem de Balis, clericos Leodiensis et Cameracensis diocesum, ex alia partibus de et super litibus et differentiis tunc inter easdem partes in Romana curia super canonicatu et prebenda ecclesie sancti Cervasi (sic) Traiec- tensis dicte Leodiensis diocesis, de quibus tune certo modo vacantibus quilibet ipsorum sibi canonice provisum fuisse asserebat, et eorurn occasione subortis facte et inite Georgius Burgensis, canonicus pre- bendatus ecclesie sancti Johannis Leodiensis, canonicatum et preben- dam eiusdem ecclesie sancti Johannis, quos obtinet, resignare, abbas et conventus monasterii sancti Petri Haffliginensis ordinis sancti Bene- dicti dicte Cameracensis diocesis eidem H(enrico) oratori necnon Ge linus Lodijck, rector parrochialis ecclesie sancti Cornelii de Noortvel- lant Traiectensis diocesis, prefato G(eorgio) resignari pensiones infra- scriptas respective reservari consentire proponant, prout ex nunc idem G(eorgius) resignat et dicti abbas et conventus ac G(elinus) respective consentiunt, in manibus Sanctitatis Vestre, supplicant eidem Sanctitati 185

Archief | 1972 | | pagina 199