ibidem discretis viris atque honestis domino Huberto filio Costini, canonico ecclesie collegiate predicte, Adriano filio Baldewyni et Jacobi (sic) filii Alerdi Huenars, opidinis Ziricxze, testibus ad premissa vocatis et rogatis. Ego Betsinanus Cornelii Zevenberch, clericus Traiectensis diocesis, publicus sancta apostolica auctoritate et per curiam Hollandie admis- sus admissus (sic) etc. hec manu mea propria et consueto meo signo subscripsi et subsignavi coram testibus predictis ad hoc vocatis et rogatis. Tituli ordinandorum exhibiti, fol. 37 vso., Archief van de bisschoppen, no. 535, RA. Utrecht. bijlage 67 z.d. waarschijnlijk 1541 Licentia pro domino Daniele Henrici, presbitero beneficiato in ecclesia parrochiali sancti Martini in Duvendick, quod de consensu Anthonii Henrici, patroni eiusdem vicarie sue, posset celebrare in parrochiali ecclesia de Brouwershaven. Protocol van Johannes Beyer als notaris van de vicaris van de bisschop, dl. 2, fol. 186, Archief van de bisschoppen, no. 538, RA. Utrecht. Er is een institutie van Daniel Henrici tot een vicarie aan het altaar van O.L. Vrouw in de kerk van Duivendijke op 4 October 1532. In een rekening van 1541/1542 wordt meegedeeld, dat Daniel Henrici overleden is. Vgl. P. M. Grijpink, o.c., dl. 1, p. 33 en 34. In het chro nologisch opgestelde protocol van Johannes Beyer komt deze aante kening voor onder die van het jaar 1541/1542. bijlage 68 22 september 1479 Cornelius Henrici de Kortkeen, clericus van het bisdom Utrecht, vica- rius aan het altaar van St. George in de parochiekerk van St. Jan Evangelist te Nieuwerkerk in hetzelfde bisdom en aanwezig aan de curie, verzoekt om aan de curie wijdingen te ontvangen zelfs buiten de rechtens vastgestelde tijd. Beatissime pater. Cum devotus orator vester Cornelius Henrici de 229

Archief | 1972 | | pagina 243