werd in het midden van de vorige eeuw jaarlijks een wisse (=1 m3) vaamhout van f. 9.70 en een schaal 150 kg) kolen van 32. besteld. Tijdens het bezoek van koning Willem III aan Zeeland (2130 Mei 1862) werden door het Natuurkundig Gezelschap en het Zeeuwsch Genootschap voor gezamenlijke rekening versieringen van bloemen en planten aangebracht aan de gevel en in het inwendige van het gebouw. Het Gezelschap vergoedde daarvoor aan het Zeeuwsch Genootschap f. 15.en huurde bovendien zelf nog een vlag voor f. 1.25. De con cierge G. I. Genevay ontving een gratificatie van f. 5.De koning bezocht het Museum op 22 Mei en werd ontvangen door Mr M. F. Lantsheer namens het Zeeuwsch Genootschap en door Dr J. C. van den Broecke namens het Natuurkundig Gezelschap. De conservator Dr G. van Hennekeler demonstreerde physische proeven over het geluid (Brendonck, 1862, p. 1516; De Stoppelaar, 1863, p. 5966). bijlage i Oprichters en eerste leden van het Natuurkundig Gezelschap, 1780 Mr J. A. van de Perre de Niewerve, president Mr D. Tulleken, dirigerend lid Mr D. Radermacher van Nieuwerkerk, dirigerend lid Mr J. Steengracht, dirigerend lid Mr W. A. Kien van Citters, dirigerend lid L. Bomme, secretaris Ds A. 's Gravezande, assessor Ds H. I. Krom, assessor Ds C. H. D. Ballot, assessor Ds F. Reytsma, tresorier A. I. de Ruever M. van Visvliet bijlage ii Leden van het Natuurkundig Genootschap der Dames, 1785 Mr J. A. van de Perre, president Mevr. J. van de Perre, geb. van den Brande, directrice tot uit. April, 1786 Mevr. J. W. Steengracht, geb. van Gelre Mevr. A. Huijssen van Kattendijke, geb. Hurgonje, directrice tot uit. April, 1786 39

Archief | 1972 | | pagina 37