De Algemene Vergadering kwam gedurende het verslagjaar bijeen op 28 april en 2 november. Het jaarverslag van de sekretaris en de reke ning van de thesaurier werden in de aprilvergadering goedgekeurd. Er werden gedurende het verslagjaar in totaal 46 leden benoemd van wie 43 hun benoeming aanvaardden. Door overlijden verloor het Ge nootschap vier leden, 31 leden zegden hun lidmaatschap op. Het Ge nootschap telde per 31 december 1971 960 leden, van wie 5 ereleden. Het aantal buiten Zeeland woonachtige leden bedroeg 284. Het bestuur onderging enige wijziging doordat Ir. J. L. van Sloten aftrad als bestuurslid en zich niet herkiesbaar stelde. De Algemene Vergadering benoemde in zijn plaats Mr. A. Gast te Brouwershaven Het bestuur vergaderde op 20 januari, 28 april en 27 september. Het Genootschap hield in samenwerking met de gemeente Middelburg op 17 en 18 juni een congres, gewijd aan Nehalennia, de Zeeuwse godin. Er bestond voor dit congres grote belangstelling, 161 deel nemers. Zorgen gaf dit jaar de uitgave van de Encyclopedie van Zeeland die op grotere financiële moeilijkheden bleek te stuiten dan bij de oorspron kelijke opzet kon worden voorzien. De onderhandelingen worden ech ter voortgezet. Ook het a.s. vertrek van het Zeeuws Museum uit het pand Wagenaar- straat stelde het bestuur voor problemen, waarvoor nog geen oplos singen zijn gevonden. Uit de afzonderlijk uitgebrachte verslagen blijkt, dat de werkgroepen, met uitzondering van de werkgroep Levend Zeeland, op een aktief doorgebracht jaar kunnen terugzien. De volgende lezingen werden gedurende het jaar 1971 gehouden: 14 januari: Prof. Dr. A. G. M. van Melsen, Implikaties van heden daagse natuurwetenschappen en techniek in de maatschappij, 1.9 maart: Prof. Dr. S. Dresden, Wetenschappen en cultuur, 22 april: Dr. J. Veering, De ontwikkeling van de nederlandse taal ge durende de laatste twintig jaar, 29 oktober: Drs. W. P. Dezutter, De beschilderde middeleeuwse graf kelders in het vroegere graafschap Vlaanderen, 9 november: Prof. Dr. P. Korringa, Farming the sea, 2 december: Mr. J. J. van der Weel, Zeeland: gewesten of gemeenten? Een verkenning van de bestuurlijke toekomst. 10

Archief | 1972 | | pagina 8