besorgen de foelje tot die pipe. Ende sijn de kerckmeesters voirsegd en meester Coenraets voirsegd sulcs overeengedragen, dat hij sal hebben ende ontvangen vant besteck voirsegd voor zijn arbeijtsloon vier en tachtigh Karolusguldens ende verclaeren voorts de zelve kerckmeesters, dat sij geen recht verstant en hadden om eijntelijck de heijs van de voir- segde wercke te describeren, maer dat de voirsegde orgelmacker dat best bevinden sal int vermaken, hebben daerom geordonneert, dat wes de orgelmaecker bevinden sal oirboirlijck te zien gemaeckt boven 't voirsegde besteck, dat sal hij butendien voirsegde vierentachtig karo lusguldens betaelt worden bij de kerckmeesters voirsegd. Aldus gedaen den 20en Meij Anno XVc en negen en twintig Coenraets Resolutie van de magistraat117. 23 juni 1641 De heeren metten anderen sprekende nopende 'tstellen van eenen orgel in de kerke alhier, goetgevonden bij provisi te schrijven nae Am sterdam ende vandaer te ontbieden eenen N orgelmaker om metten selven diesaengaende te spreken, gelijck hij Burgemeester Cornelis van der Nisse belooft hadde te sullen overcomen als hij beschreven soude werden, welck schrijven de heer Burgemeester van der Nisse op hem genomen heeft. Stadsrekening 1641118 Abraham Hasebeen orgelmaker woonende t'Amsterdam over vacatijen ende teercosten bij hem geleden als ontboden sijnde om met hem te spreken vant maken van eenen nieuwen orgel in de groote kerke deser stede betaelt volgens sijn ordonnantie 5 Adam Pieters int Wageschot betaelt 't gunt bij Abraham Hasebeen orgelmaker van Amsterdam t' sijnen huijse was verteert volgens ordon nantie 3 7 s. 2 gr. Contract voor de bouw van een nieuw orgel tussen de magistraat van Goes en William Deakens119. Burgemeesters ende schepenen der stadt Goes ter eenre verclaeren bij desen besteet, ende mr. Willem Diaken orgelmaaker tot Haerlem ten anderen zijde bekende aengenomen te hebben het maaken van eenen ende te stellen binnen de kercke alhier, ter plaetse daert hem sal aen- nieuwen orgel, denselven mette materialen daertoe noodich te leveren 100

Archief | 1972 | | pagina 98