gewesen werden, alles in conformite van de modelle mitsgaders de nombre van de registers, op gisteren daervan overgelevert, ende ter griffie alhier berustende, daer voor de heeren besteeders belooft heb ben de somme van duijsent ponden grooten vlaems, te betalen in de volgende termijnen, te weeten t'sijns aennemers compste alhier duijsent guldens, tusschen january ende meije 1642 noch twee duijsent guldens, Goeschen jaermerckt daeran duijsent guldens ende noch gelijcke duij sent guldens als den voorsegden orgel sal opgenomen wesen, die mits- desen verstaen wert te moeten gemaect sijn voor januari 1643 oft ten minste Vastenavont daeraen. Des blijft hij aennemer verbonden de voorsegde orgel tot sijnen coste te onderhouden een vol jaer nae dat deselve bij meesters hun opt stuck vant orgelmaaken verstaende opge nomen, ter preuve gestelt ende voor Iofvelijck, wel beter ende niet er ger als de voorsegde modelle gekeurt sal wesen als wanneer hem de res terende duijsent guldens mede sullen werden betaelt behoudelijck dat de gemelte heeren besteeders aen den aennemer (sijn werck sulcx vol- trocken hebbende) boven den voorsegde duijsent ponden grooten vlaems noch sullen doen soodanige vereeringe van gelde als haer Edele in redelijcheijt sullen bevinden te behooren, daermede den aennemer alsdan gehouden sal wesen te nemen contentement. Verbindende de voorsegde partijen contrahenten hinc inde tot volcominge vant gunt voorsegd is hunne respective persoonen ende goederen als naer rechte, ende tot bevestiginge vant selve onderteijckent binnen de stad Goes op den 13e november 1641. Ter ordonnantie van de Burgemeesteren ende schepenen der stadt Goes L. Westerwijck 1641 William Deakens Resolutie van de Magistraat120. luna 3 novembris 1643 Goetgevonden dat tottet opnemen van den orgel (die mr. Willem ver- claerde verdage acht dagen geheel te sullen sijn opgemaeckt) beschre ven soude werden mrs. N. Hellebreke, Alewijn ende Smulders, respec tive organisten tot Haerlem Leiden ende Bergen op den Soom, en dat jegens den 13 of 14en deser. Brief van de magistraat van Goes aan de organist Alewyn de Voys te Leiden121. Aen Monseur Alewijn, organist Leiden. Monsr. Alewijn, eenen mr. Willem Diaken heeft voor de stadt Goes 101

Archief | 1972 | | pagina 99