De lezing op 22 april vond plaats in samenwerking met het Genoot schap Onze Taal en op 9 november met het Natuurkundig Gezelschap in Middelburg. Alle lezingen werden goed bezocht. Aldus vastgesteld in de Algemene Vergadering van 8 mei 1972. 1972. UITGEBRACHT DOOR DE SECRETARIS IN DE ALGEMENE VERGADERING VAN 7 JUNI 1973 De Algemene Vergadering kwam gedurende het verslagjaar bijeen op 8 mei en 6 december. Het jaarverslag van de sekretaris en de rekening van de thesaurier werden in de aprilvergadering goedgekeurd. Er werden gedurende het verslagjaar in totaal 65 leden benoemd, van wie 60 hun benoeming aanvaardden. Door overlijden verloor het Ge nootschap vier leden, 20 leden zegden hun lidmaatschap op. Het Ge nootschap telde per 31 december 1972, 996 leden, van wie 5 ereleden. Het aantal buiten Zeeland woonachtige leden bedroeg 287. Het bestuur onderging enige wijziging. De voorzitter, Drs. J. R. Glau- bitz, stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd door de Algemene Vergadering op 6 december benoemd Dr. D. van der Wel. De sekretaris zag zich in verband met drukke werkzaamheden genood zaakt tot aftreden. Hij werd opgevolgd door Mr. J. A. Lantsheer. In de plaats van Drs. A. C. Drinkwaard, sedert 13 november 1962 lid van het bestuur en niet herkiesbaar, werd benoemd Dr. S. Parma. De bestuursvakature namens de juridische werkgroep, ontstaan door de benoeming van Dr. Van der Wel tot voorzitter, werd vervuld door Jhr. Dr. G. F. Sandberg. Het bestuur vergaderde op 29 februari, 24 april, 8 mei, 3 november en 17 november. Het Genootschap organiseerde, samen met de gemeente Middelburg en de Bond Heemschut afdeling Zeeland een congres, gewijd aan de be tekenis van de (historische) binnensteden. Het werd gehouden op 5 en 6 oktober onder de titel "Leve(n)de Binnenstad". Ongeveer 218 per sonen namen aan het congres deel. De uitgave van de Encyclopedie van Zeeland kon door tal van oor zaken in het personele en financiële vlak ook dit jaar helaas niet wor den verwezenlijkt. Door de verplaatsing van het Zeeuws Museum naar de Kanunniken- 11

Archief | 1972 | | pagina 9