8. Trompet. Lanck acht voet van coper ende van hout gemaeckt 42 pijpen. 9. Den trimlandt. 10. Deuijtsche Fleuijt, een half register, in den superius daermede alle de registers te verstercken, mede van loot. 11. Schermeije. Van 42 houte pijpen met copere na behooren. 12. Het doofjen. Met 42 loode pijpen een voet lanck. Ende sal int rugposetijf de middelste casse vol pijpen nae behooren stellen, om ter gelegendertijd daer nevens de twee andere cassen op haer orde mede te connen volsetten, ende daermede accorderen, tot eenen prestant. Tot dit voornoemde werck sal gebruijckt werden drie ofte vier van de blaesbalcken, met het opperste secreet, twelck de aennemer t'huijs sal mogen nemen, ende aldaer maecken en vermaecken; ten deele ofte geheel nieuw nae dat bequaemst ende duerabelst sal wesen, ende sal hem van stadtswege een man twee ofte drie werden beschickt, die hem deselve af ende weder op sullen helpen doen. De aennemer sal alles dat tot de pijpen regeringe ende gaende werck behoort maecken ende leveren op sijnen coste, alleene sal van stadswege betaelt werden de schrijnwercker over het versien van de caste van buijten, de tim merman ende smidt, over soo veel sij maecken sullen aen de blaes balcken te hangen ofte stellen. De aennemer sal dit werck volcommen goet ende sterck van geluijt maecken, alles op trouw en na den eijsch, met een clavier van 45 stecken, soo dat de besteders contentement ende den aennemer eere daervan sal hebben. De aennemer sal van dit werck betaelt werden met vijftich pond ge- reet als 't werck gedaen sal sijn ende de reste een jaer nae dat het werck gemaeckt is. Op alle voorgenoemde conditiën is aennemer ge bleven meester Joris Fesser besteedt bij de heer Dirck van Delen, vervangende de burchmeester Duvecodt, Cornelis Baeckelant oudt burchmeester ende tresorier deser stadt ende Geleijn van den Invijlle secretaris op dese bestedinge specialijck geauthoriseert op den 27 juli 1642 voor de somme van hondert sesthien pondt derthien schel lingen vier grooten vlaems. Nadere overeenkomst tussen de magistraat en Joris Fesser 15 april Gelijn van den Invijlle. Nadere overeenkomst tussen de magistraat en Joris Fesser 15 april 16442^2. D'heeren burgemeesters ende tresorier der stadt Amemuijden hebben na voorgaende authorisatie van den eersten april ende naer volcomen macht op de negenden der selver maent aen hun gegeven geaccordeert 108

Archief | 1974 | | pagina 108