Brief van Daniel Radermacher aan de stad Arnemuiden 6 augustus 1795245. Mijne heeren de Municipaliteit der stad van Arnemuyden, De nauwe verbintenis die wij te samen hebben, uwedele als Regeerders der stad van Amemuyden en ik als Ambachtsheer van Nieuwerkerk, doet mij door dezen uwedele te kennen geven mijne geneigdheid voor uwedeles stad en kerk, en uwedele aan te bieden ter gedagtenis en ten dienste en gebruyke van het psalmgezang en luyster van den Gods dienst mijn Groot Orgel bij de kenners in agting en voldoende bevon den. Over eenige tijd met den mr. timmerman de Maree uwen burger in de kerk zijnde hebben te samen deswegens een gesprek gehad als mede omme het behoorlijk te plaatsen. Ik zal deswegens uwe besluyten afwagten terwijle na toewensching van Godes bescherming over uedeles stad en burgerije en de ingesete- nen van Nieuwerkerk ik mij zeer gedienstig en toegenegen noeme. Mijn heeren van de municipaliteit der stad van Arnemuyden uedele ten dienst bereiden dienaar Radermacher Heer van Nieuwerkerk Beschrijving door Daniel Radermacher van zijn groot en klein orgel246. Mijn groot orgel is hoog 12 voet Registers. Holpijp 8 voet, het beeld 2 v. 8 duim Quintadena 8 voet. te samen 14 v. 8 d. Cromhoom 8 voet Pres aan de zijden 10 v. 8d. tant 8 v. discant. breed boven 5 v. 4 d. Prestant 4 v. Fluyt 4 v. met de opene deuren 10 v. 8 d. Octaav 2 v. Superoctaav onder 6 v. 3 d. 1 V. diep boven 2 v.lld. Cornet 3 sterk, Tremblant onder 3 v. 5 d. en een Pedaal van't onder ste octaav. Mijn klein orgel hoog het beeld te samen aan de zijden breed boven onder diep boven onder 7 v. 8 d. lv. 7 d. 9 v. 3d. 6 v. 7 d. 3 v. 10 d. 4v. 2d. 2 v. 2v. 7 d. Registers. Holpijp 8 v. Prestant 8 v. discant. Fluyt 4 v. Octaav 2 v. bas Sexquialter 2 sterk discant. Tremulant en een Pedaal van het onderste octaav. 112

Archief | 1974 | | pagina 112