Moetende dit orgel en kas met zijn toebehooren worden gemaakt en gelevert tegens november dezes jaars of zoo spoedig als immers doe- nelijk en op trouw kan gemaakt werden waer voor den aannemer zig in alles verbind en verpligt. Aldus gearresteerd en gesloten ter goeder trouwe onder verband als na regten binnen Middelburg den 27en februari 1760. Gerard Steevens Middelburg, Lutherse Kerk. Bestek voor de bouw van een nieuw orgel door Johannes en Andries Duyschot 16 april 1706347. Besteck om te maaken een nieu orgel binnen de lutherse kerk te Middelburgh in Zeelant. Eerstelijk een prestant 8 voet int ciraat spreekende, daertoe sijn wint- leijdinge, de pijpen van loot en verfoeliet. 2. Holpijp 8 voet 3. Octaef 4 voet 4. Open fluijt 4 voet 5. Quint 3 voet 6. Superoctaef 2 voet 7. Mixtuer lj^voet onder 2 en 3 na boove 3 en 4 pijpen dick, dit register moet gehalveert werden in de regter en linker hant. 8. Cornet in de regter hant beginnende van de darde af, middelste c na boven. 9. De trompet 8 voet moet mede gehalveert in de regter en linkerhant. Voor dit werk meede een tramblant. Hier voor moet gemaakt werden een nieu sekreet met 49 consellen met al het gaande en trekkende werck soo als het selve behoort, het secreet moet ook met schroeven gemaackt werden sonder huijlingen en bijspraecken. Alsmede een hantclavier voluijt van 4 volle octaven van palm en ebbenhoudt gemaackt. Nogh moet een pedael of voetclavier gemaeckt worden dat ant boo- vengemelde hantclavier moet hangen om alsoo met de voet gebruijckt te konnen worden, moet zijn met twee volle octaven dat is van C onder tot C boven. En verder van tuijmelaers en weiborden en dat ant selve behoort. Nogh moet an dit gemelde orgel gemaeckt werden 3 goede blasbalcken ider lanck 6 voet en breet omtrent 4 voet op te gaen met twee vou wen, met alle des selfs wintkookers en laaden. 114

Archief | 1974 | | pagina 114