hondert ende veertigh Caroli gulden voor vijftienhondert ende veertigh Caroli gulden. Om het geluijt van het orgel in de oude kerk van de Luterse gemeente meer cragt te doen hebben soo diende nootsaekelik nog twee registers pijpwerk bijgemaekt te worden boven het contract met de heren kerk- meesteren gemaekt, te weten in het rughpositif o£ onderkas namentlik een scharp ende een Trompet, het scharp sal beginnen uijt een voet onder drij dick ende na boven vier, vijf ende ses dick, dit scharp sal van onder tot boven voluijt gemaekt worden, ende ook gehalveert konnen worden in de reghter ende Iincker handt. De Trompet sal beginnen van de derde C na boven tot de hoogste C toe. Nog diende nootsakelik aen gemelte orgel gemaekt te werden een vierde blaes- balck van grote als die nu gemaekt sijn. Dit bovenstaende werk hebbe aengenomen voor drijhondert en twintigh guldens den 9 januari Anno 1691. Anno 1692 den 6 maert op dingsdag met de heer Adolph Visscher geaccordeert voor 't maken ende veranderen vant prestant of voor- staende pijpen van de nieuwe onderkas of rugpositief ende sal daer voor genieten tien gulden ende een dubbelde ducaet apart van de heer Visscher in presentie van mr. Rippelbergh en Hendrick Anders organist. Bovenstaende conditiën van tijd tot tijd gepasseert ende onderlingh verdragen bij ons respective kerkmeesteren ende aennemer geappro- beert ende getekent binnen Amsterdam desen 9en julij 1692. Hier van authentiq copie gegeven aen mr. Duytschot met communi catie ende op ordre van de heer president David Hunthum desen 23 julij 1692. D. Hunthum Joan Henrick Muysken Laurens Johanson Abo Adolf Visscher Johannes Duytschodt orgel maker. Middelburg, Oostkerk. Rapport betreffende de plaats van het orgel253. Aanmerking over't plaatsen van den orgel in de Oostkerk. Mijn heeren gelieven te weeten dat de muur van het portaal van de kerk vijv voet dik is, en drie voet moet er uijt gebrooken worden, zoo blijft er dan twee voet staan, en wie weet nu hoe dik of hoe diep het steene werk in de muur zit, en hoe het in de muur aan malkander ge koppeld zit, zoo er nu drie voet uijt gebrooken word, zo kan dat on mogelijk niet anders weesen of het steene werk en het beeldhouwers- 121

Archief | 1974 | | pagina 121