7. Prestant 8 voet discant, geheel metaal. 8. Basson 8 voet geheel door metaal. Onderclavier 9. Holpijp 8 voet bas hout, discant metaal. 10. Fluit 4 voet bas hout, discant metaal. 11Dwarsfluit 8 voet discant, geheel hout. Twee clavieren loopende van C tot drie gestreepte f, de ondertoetsen ivoor, de boventoetsen zwart ebbenhout. Coppeling gehalveert, met een aangehangen pedaal van 2 octaav. Twee blaasbalken. Trembeland voor geheel het orgel. Een afsluiting van 't onderclavier. Ventiel ontsluitend. Aan de linkerzijde te bespelen. Een eikehoute kast volgens de teekening. De vertoonpijpen met 't beste zilver te verzilveren. En wel op de volgende voorwaarden: dat de aannemer voor genoemd orgel, eerst en wanneer hetselve zal behoorlijk geplaatst en door twee of meer door den kerkeraad te verkiesene kundige musicanten opge nomen en door de zelve geapprobeert worden als zijnde stiptelijk naar genoemde dispositie gemaakt en in alle opzichten beantwoordende aan 't voorschreve plan (al twelke speciaal is geaccordeerd) zal genie ten een somma van elf honderd gulden zonder dat door de besteeders eenige rekening hoegenaamd zal werden aangenomen of betaald. Verder dat meergemelde aannemer neemd voor zijne rekening genoem de orgel wanneer geapprobeerd, een jaar en ses weeken na het selve in de kerke staad te houden en te stellen zodat in elke onverhoopt ge brek daarin geduurende die tijd zal worden door hem voorzien. Tot 't leveren van meergemelde orgel onder poene voor ieder dag daar na te verbeuren. Hiervan gemaakt twee eensluijdende 't eene voldaan, de andere van geener waarde. Actum Vlissingen den 21 maart 1792. James Low q.q. Predikant en preses der kerkeraad. G. Zandleven ouderling. D. Cars jr. q.q. als gestelt in deze commissie. Frederik van der Weele. Keuringsrapport door H. Spernay organist te Vlissingen en W. Loo- tens organist te Middelburg2^. Verklaaren wij ondergetekende ten verzoeke van de Weleerwaarden Heeren Kerkeraad der Engelsche Gemeente der stad Vlissingen, te hebben geëxamineerd het orgel in de Engelsche Kerk gemaakt door den orgelmaaker Frederik van der Weele en bevonden het zelve orgel prompt en sufficant conform het besteck, van beste materialen ge maakt, hebbende in hetzelve geen gebreeken bevonden, maar alles juist en accuraad ingericht; de geluiden van elk register afzonderlijk, ook 123

Archief | 1974 | | pagina 123