12 februari 1973 "Het menselijk element nader bekeken". Inleider: W. van Dieren te Edam. De cyclus werd op 26 februari besloten met een discussieavond onder leiding van een forum, waarin zitting hadden: Prof. Ir. H. Wiggerts - voorzitter, Ir. M.C. in 't Anker, Drs. H.W. Waardenburg, Ir. N. Mer- tens, Ir. J.N. Svasek, Ir. G. Dekker, Prof. Dr. P. Korringa, Ir. A.J. Beenhakker, W. van Dieren. Voorts werden vóór de zomer de volgende lezingen gehouden: 3 april 1973 (op initiatief van en in samenwerking met de juridische werkgroep) Mr. Dr. C. Smit te 's-Gravenhage over "De Schelde- kwestie". Deze lezing werd gevolgd door een excursie op 14 april 1973 naar de werken van de Schelde-Rijnverbinding nabij het Kreekrak. 17 april 1973 "Nehalennia te Ganuenta" (Colijnsplaat). Inleiders: Dr. P. Stuart te Leiden - iconografie en Prof. Dr. J.E. Bogaers te Nijmegen - inscripties. Na de zomer werden de volgende lezingen gehouden: 24 september 1973 "Leven en werken van Pieter Lodewijk Tak". Inleider: Dr. G.W.B. Borrie te Velp. 1 november 1973 "De Westerschelde: zeearm en scheepvaart". Inleider: Ir. J. Zuurdeeg te Middelburg, terwijl voorts een aanvang werd gemaakt met de lezingencyclus "Wel zijn". In deze cyclus vonden in het verslagjaar de volgende lezingen plaats: 12 november 1973 "Algemene oriëntatie/probleemstelling over wel zijn en welzijnsbeleid; relatie welzijn-welvaart, de ontwikkeling van het welzijnsdenken". Inleider: Mr. P. Knijpers te Tilburg. 10 december 1973 "Anders denken over arbeid en vrije tijd". Inleider: Prof. Dr. J.A. Stalpers te Tilburg. Vermeldenswaard is nog dat na de lezing van Ir. Zuurdeeg de heer M.H. Wilderom het eerste exemplaar van het laatste deel van zijn werk "Tussen Afsluitdammen en Deltadijken" aan de Commissaris der Koningin aanbood, waarna tot des schrijvers verrassing de Com missaris der Koningin hem kon mededelen, dat hij was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Juridische werkgroep telt thans 101 leden en organiseerde in het verslagjaar drie lezingen. Het bestuur bestaat thans uit Mr. A. Veen- hoven - voorzitter, Jhr. Dr. G.F. Sandberg - secretaris/penningmeester en de heren Mr. H.H. Bruin, Mr. J.W. de Beijl en Mr. M.J.M. van Driel. Door de werkgroep Palaeontologie werden twee lezingen en drie excur sies georganiseerd. De heren Van den Berg, Geuze en Moraal traden uit het bestuur, dat thans bestaat uit de heer A. Haandrikman - voor- 9

Archief | 1974 | | pagina 7