Gijl. hadt hier de afgescheiden boeren tegen, op een na, die bepaald voor u was; de andere boeren kwamen te beter op om voor u te stemmen nu het onderwijs te berde kwam naar dien de meeste boeren dezer gemeente tegen het bijzonder onderwijs zijn gestemd. Ik gis dus dat gijl. hier minstens 40 van de 69 stemmen gehad hebt, eerder meer. Op Zaamslag stond het ook goed, de dikke Burgemeester praatte zich in 't zweet om voor ul. te ijveren, 't Is te begrijpen dat Berman, Pienbraes en Buyze voor u waren, maar vooral heeft in ijver uitgeblonken Wortman de schoonzoon van uwen tegenstander Meijer. Te Neuzen stond het zwakker. Maar de ijverige pogingen van Ds. Buyze, Tereken door het geheele land, en Sturm zoo door zijne artikelen in den Neuzenaar als door onvermoeid alles te doen wat in zijn vermogen was, hebben veel gekeerd. Sturm had zich zoo beziggehouden op de markt dat hij bijna in zwijm viel toen hij te huis kwam. Van Borsius kreeg ik een driehonderd tal brochures doch wat laat; ik heb ze nog zoo veel mogelijk verspreid. Tante Noske, ofschoon ziek te bed, heeft drie expressen uitgezonden om ze te verdeelen over al de kiezers die in de gemeente buiten de kom wonen. Het stuk kon wel wat effect maken maar is eigentlijk bombast en dus niet waard u op te zenden. Het ministerie van Zuylen door Jonckbloet is beter gesteld ik heb het met genoegen gelezen en dank u voor de toezending. Nu nog wat over andere zaken; wat is dat van den spoorweg Mechelen-Neuzen? In den Belgieschen Moniteur, ik meen van 25 Dec. jl., heeft gestaan dat die weg zou gelegd worden op kosten van Nederland en België en binnen twee jaren klaar zou zijn, gij moet daar meer van weten. Ook moet ik weten of gij en Fokker magons zijt want in Hulst zegt men: 'Laat Roelse daarvan zwijgen, Fokker en van Eek zijn beide magons'. Ds. Buyze wensch- te dat te weten om die schreeuwers den mond te stoppen. De ui op van Zuylen vind ik maar flaauw; die op Wintgens aardiger, maar 't ministerie was al vuil, hij zal er geen stank in brengen. t.t. H.J. van Eek 145

Archief | 1975 | | pagina 143