Ontvanger van het op te rigten expeditiekantoor van in- en uitgaande regten te Overslag69. 1860 November, idem idem ten aanzien van P. Vermandei te Koewacht69 om dezelfde betrekking te Koewacht. 1860 November, idem idem ten aanzien van J. Snijders te Middelburg om magazijnmeester te worden aan het entrepót te Middelburg. Decem ber. Aan Minister Van Heemstra verzocht subsidie voor grindweg naar Koewacht en Overslag van de grindweg af van Axel naar Moerbeke 62. Bij Minister Van Heemstra ondersteund verzoek spoorweg van St. Niklaas naar Neuzen 56. Idem bij idem kanaal van Vlissingen naar Middelburg met dempen van het Sloe es. Idem bij idem het spoedig indienen van een wetsontwerp houdende dading met de concessiona rissen van de indijking van de Oosterschelde 64. Sluisch Weekblad van 1 Augustus 1862. Goedkeuring mijner houding in zake van het proces tegen de erven Van Dammen 66. 1862 Augus tus. Subsidie van 4000,- voor grindweg van Zuiddorpe 66 naar Over slag op verzoek van den Burgemeester Onghena 67 en subsidie voor grindweg van de Axelsche weg naar Koewacht, ongeveer gelijk bedrag, op verzoek van Burgemeester Van de Vijver68. Vroeger herhaaldelijk 2. aangedrongen bij Minister Van Heemstra. Daarvan kwam niets door het verkeerd begrip, dat men moest bewijzen subsidie te kunnen be komen van de Provinciale Staten niettegenstaand mijn betoog dat dit niet kon indien het Rijk geene beloften deed, omdat Provinciale Sta ten slechts over een beperkt bedrag te beschikken hadden en dus zeker heid moesten hebben bij het geven van subsidie dat de zaak tot stand zou kunnen komen. Thans opnieuw beproefd den Minister Thor- becke69 en Referendaris Boogaard70 daarvan te overtuigen met de hoop, tenminste wat den Referendaris betreft, daar beter in geslaagd te zijn. Afwateringsplan voor het 4e District71. Opnieuw ditmaal bij Minister Thorbecke en Referendaris Boogaard sterk aangedrongen om ruim te subsidiëren met het oog op de antecedenten. Spoorweg naar Zee land. Bij Minister Thorbecke zeer aangedrongen op afdamming van het Sloe en tevens om het gedaan verzoek om concessie in gunstige overweging te nemen. Spoorwegen Staats-Vlaanderen. Verzoek om bevordering van de aangevraagde concessie en ondersteuning verzoek Deluart om de rigting over Axel te bepalen, om door de daardoor ontstane besparing van kosten het leggen van verschillende lijnen meer mogelijk te maken 72. Regtbank Staats-Vlaanderen. [1862] Julij Den Minister Olivier73 aangetoond de verkeerdheid van het tegenwoordige plan wat betreft de zetels van de Regtbank en van de Kantongeregten. Minister heeft beloofd daar nader over te spreken als de wet van de Raad van State terug was vóórdat die naar de 2e Kamer werd gezonden, omdat hij mijne opmerkingen zeer gewigtig achtte. Doch hij heeft dat verzuimd 55

Archief | 1975 | | pagina 53