dien zal door het Rijksherbarium een beschrijving worden gemaakt, die te zijnertijd zal worden gepubliceerd. De insectencollecties De Man en Lako, die in 1973 in bruikleen werden afgestaan aan het Zoölogisch Museum te Amsterdam, werden in het verslagjaar aan deze instelling geschonken. Uit beheerstechnisch oog punt bleek het minder gewenst deze collecties apart te houden van de overige collecties van het Zoölogisch Museum. De beschrijving van het Archief van het Genootschap, dat in 1973 in bewaring is gegeven aan het Rijksarchief te Middelburg, werd in het verslagjaar door de zorg van het Rijksarchief ter hand genomen. Aan de indicering wordt medewerking verleend door de Werkgroep Histo rie en Archeologie. Het werk aan de Encyclopedie van Zeeland kwam in het verslagjaar in meer geregelde banen, doordat de redactie werd versterkt door de benoeming van Mr. H.J. Noordewier tot redacteur-secretaris. Aan Drukkerij G.W. den Boer te Middelburg werd opdracht verleend tot het na gereedkomen van de kopij drukken van de encyclopedie. Het Genootschap zal zelf als uitgever optreden. Helaas moest aan het eind van het verslagjaar worden geconstateerd, dat voor de encyclopedie essentiële teksten met meer vertraging door de aangezochte auteurs zouden worden afgeleverd dan verwacht had mogen worden. In het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift werd namens het Genoot schap de thesaurier benoemd, zulks ter vervanging van de heer J.H. Coppens, oud-adjunct-secretaris van het Genootschap. De prijs die het Genootschap voor toezending van het Zeeuws Tijdschrift aan alle leden betaalt zal met ingang van 1975 worden verhoogd van 11,50 tot 14,-. In het bestuur van het Genootschap kwam geen verandering. De heer J.G.W. Gispen, die ingevolge de Wet moest aftreden, werd herbe noemd. In de kascommissie werd in de plaats van Jhr. J. Stoop benoemd Mr. J.H.H. van West, terwijl de heren D.C.A. Lugt en J.L. van Leeuwen zitting hielden. Tot leden van de commissie voor het Archief voor het jaar 1975 wer den benoemd mevrouw Dr. W.S.S. van der Feen-van Benthem Jutting en de heren M.P. de Bruin, Drs. J.H. Kluiver en de secretaris van het Genootschap. Mevrouw Kuiper-Abee bleef bestuur en Genootschap onmisbare bij stand verlenen als administratrice. Op 6 mei en 29 oktober 1974 kwam de Algemene Vergadering bijeen, het bestuur vergaderde twee maal, het dagelijks bestuur daarenboven elf maal. De lezingencyclus over 'welzijn' gehouden in het winterseizoen 1973/ 1974 werd in het verslagjaar afgerond met de volgende lezingen: 8

Archief | 1975 | | pagina 6