11. 1.1974 - 'Maatschappelijke dienstverlening en welzijn' door Dr. H J.C.M.G. Ruijgers te Den Haag. 18. 3.1974 - 'Welzijnsbeleid en samenlevingsopbouw' door Dr. W. A.C. Zwanikken te Den Haag. 8. 4.1974 - 'Taak van de overheid en het particuliere initiatief in het welzijn', door Drs. F. van Pijpen te Vught. 25. 4.1974 - 'Veranderingen in de samenleving, in het bijzonder in de Zeeuwse' door Drs. KI. Laansma te Den Haag. In het najaar werd een begin gemaakt met een lezingencyclus over 'energie', waarin als eerste spreker optrad Ir. A. Hols op 9 december over het onderwerp 'Wereldvoorraad en -vraag naar energie'. Voorts werden in het verslagjaar de volgende lezingen gehouden: 4. 2.1974 - 'Wat is de Zelandia Hlustrata?' door Dr. P.K. van Daalen, directeur van het Zeeuws Museum. 5. 4.1974 - 'De ethologische benadering van het menselijk gedrag' door Prof. Dr. G.P. Baerends te Groningen. 29. 4.1974 - '400 jaar Hugenoten in Zeeland' door Mr. H. Harden- berg te Den Haag. 14.11.1974 - 'Wij gaan naar de maan... en verder?' door de heer Ar- mand Pien, weerkundige te Ukkel. Met uitzondering van de Werkgroep Levend Zeeland mogen ook de werkgroepen van het Genootschap op een jaar van activiteit terug zien. De werkgroep Palaeontologie organiseerde excursies naar de Krijtkust van Noord-Frankrijk, het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie te Leiden, Limburg, en het Damery Bekken bij Parijs. Voorts vonden de traditionele "bottenvistocht" op de Oosterschelde en een geomor- fologische excursie in Zuid-Beveland plaats, terwijl het lid de heer A.M. Dumon Tak een lezing hield over de Pleistocene Zoogdieren van Zeeland. In de samenstelling van het bestuur kwam in het verslag jaar geen verandering. De werkgroep Historie en Archeologie organiseerde drie lezingen: Ir. J.A. Trimpe Burger sprak over opgravingen te Aardenburg, de Stadsarchivaris van Gent, de heer J. Decavele behandelde enkele as pecten van de Hervorming in Vlaanderen en Drs. J. van Herwaarden hield een voordracht over strafbedevaarten in de Middeleeuwen. Voorts verschenen twee 'bulletins' waarin behalve de mededelingen van de Zeeuwse dialectvereniging artikelen waren opgenomen over Zonnemaire, archivalia van Zeeuwse kloosters en strafbedevaarten in Zeeland in de Middeleeuwen. Zoals hierboven reeds gemeld werkt de werkgroep mee aan de beschrijving van het oud-archief van het Ge nootschap, terwijl voorts een commissie werd ingesteld voor het in ventariseren van de cultuurhistorische waarden in het gebied van de Braakmanpolders. 9

Archief | 1975 | | pagina 7