Manuaal: Holpijp 8 voet, Prestant 4 voet, Quin Deen 4 voet B, Fluijt 4 voet, Nasart 3 voet, Octaav 2 voet, Basson 8 voet, Mix tuur 3 dik, Cornet 5 dik D, Prestant 8 voet D. Rugpositiev: Holpijp 8 voet, Prestant 4 voet, Fluijt 4 voet, Octaav 2 voet, Prestant 8 voet D. Pedaal: Prestant 8 voet, Trompet 8 voet. Een nieuw voorwerk met ornament: volgens de teekening 18; zon der ornament £11; met een hele nieuwe kas met ornament 32. Een secreet voor 't heele clivier en de trompet voor't heel clivier 12. De quintdeen 4 voet verandert in een quintdeen 8 voet en op deszelfs plaats een quint 3 voet 13. De prijs van no. 2 met kassen en wat er toebehoort 200. Hulst, St. Williborduskerk. Bestek, overeenkomst en notities betreffende een reparatie van het orgel door Frederik Knoblo in 1685134. Defecten die nootsakelijcken moeten vermaeckt werden in het orgel van Hulst De blaesbalcken die t'eenemael van ouderdom als verstickt sijn, soo dat se niet en deugen beloof ick t'eenemael met nieuw leder te versien ende overtrecken ende gansch dicht te maecken. Mitsgaders noch een andre nieuwe blaesbalck op de selve groote als de andre, daer bij te maecken met nieuwe canalen, alles van wagen schot, eijkenhout daer aen te maecken. Alsmede de blaesbalcken die t'eenemael gecorrompeert werden door het hart nederdrucken te maecken datse met een lederen riem die suffisant is, getrocken werden op aengebrachte katerollen. De groote goote welcke het secreet spijst heel en al te voorsien en heel en al dicht te maecken. Het secreet, dat doordien het seer ondight is, seer vogineert be- hoorelijck te herstellen ande gants dicht te maecken. Het clawier dat seer swaer gaet behoorelijck te versien ende te ver lichten. De prestant twelck onder gantsch stom is spreeckende te maecken ende opnieuws te verfoliëren. Bijgevolge, naer dien om het vermaken van het secreet alle die pijpen moeten werden uijtgenomen. 1° alle de pijpen soo daer eenigh mankement aen is te versoude- deren ende te ronden. 2° het gansche orgel in een nieuwe ende scherpe intonnatie te set ten. 179

Archief | 1976 | | pagina 177