3° mitsgaders een nieuw en suijver accordt te stellen door 't gan- sche orgel. Ende ten laatsten ingevalle noch ijets anders aen het orgel mankeerde het selve te remediëren ende alles goet te maecken. Den ondergeschrevene Frederick Cnobolo mr. orgelmaecker be kent mitsdesen van de achtbaere heeren magistraet en kerckmeesters der stede van Hulst aengenomen te hebben het restaureren ende sup pleren van de hier vooren gespecificeerde defecten ende nootsaecke- lijck vereijsch in ende aen den orgel staande in de parochiekercke der voornoemde stede voor eene somme van sessendertigh ponden vlaams mits dat ick mij oock verplichte den voorsegden orgel noch een geheel jaer naer de opleveringe vant voors.werck ten contente- mente van de heeren in goede stant te onderhouden ende dat deselve heeren aenbesteders tot soo lange van voors.bedongen somme sullen vermogen in te houden vijftien ponden vlaams mits dattet surplus mette voors.opleveringe aen mij ofte ordre promptelijck werde vol- daen ende dat meergemelde heeren aenbesteders soo langh ick int werck ben tot de voorseijde opleveringe toe buijten mijn cost en son- der afcortinge van voors-bedongen somme een bequaem persoon sul len stellen om de blaesbalcken te trecken. T'oirconden binnen Hulst desen 21 meij 1685 Friderick Knoblo 24 augustij 1685 dit werck bij heeren magistraet en kerckmeesters ter visitatie van monsieur Gadrière organist van ter Goes tot contente- ment bevonden gereserveert eenige weijnige defecten. len septembris 1685 de voorsegde defecten behoorlijck gesuppleert gevonden. Bestek voor het vernieuwen van het orgel door Jacob Cool 19 augus tus 1704135. De edele heeren burgemeesters der stad Hulst contracteeren met Jacob Cool om te maaken een geheel nieuw orgel op conditiën als volgt Vooreerst neemt aen Jacob Cool orgelmaaker residerende tot Rotter dam te maaken een orgel op condicie alst volgt: 1prestant 8 voet dobbelt van de tweede bee 2. holpijp 8 voet 49 pijpen 3. octaef 4 voet dobbelt van de tweede bee 4. holfluijt 4 voet 49 pijpen 5. octaef 2 voet dobbelt van de tweede bee 6. quint 1% voet 88 pijpen 7. octaef 1 voet 88 pijpen 180

Archief | 1976 | | pagina 178