8. cornet 5 sterk beginnende van de derde cis 9. sexquialter 2 sterck beginnende van de derde cis 10. mixtuer 2 voet 7 sterck 11trompet 8 voet 49 pijpen Nogh neemt den aennemer aen te maaken drie nieuwe blaasbalgen lanck 6 voet breet 3 en een half voet met een fou uijtwendig, alsmeede een nieuw clavier voor de hand bestaande uijt 49 stecke neevens een clavier voor de voet bestaet uijt 25 clavieren dat men aen 't hantclavier sal coppelen. Dogh sal den aannemer moogen gebruijken het oude secreet dat beij- den ouden orgel is, mits hetselve bequaem en digt moeten leeveren tot het nieuw werck goed en leeverbaar, en soo hetselve bij de op- neemers, die haer edele daer toe sullen gelieven aen te stellen, ge- oordeelt wert het vernomde secreet onbequaem te sijn dat den aen nemer sal moeten maaken tot sijnnen last een nieuw secreet tot ge noegen van de opneemers. Dit booven genoemde werck neemt den aennemer aen te maaken eens voor een somma van 1500 guldens. Mits dat den aennemer gereet sal genieten de somma van seshondert guldens, en nogh drie hondert guldens so hast het werck an de ganck sal sijn ofte speelen. En de resteerende seevenhondert guldens als het werck voor goet sal opgenoomen sijn. Waer onder den aennemer verbint sijn parsoon en goederen onder verbant van alle regters en regteren Actum Rotterdam den 19 augusti 1704 op de achterzijde: Bestecke van het maken en repareren vant orgel in de kercke alhier door mr. Jacob Kool orgelmaker oordeelt wert het vornomde secreet onbequaem te sijn dat den aen- in den Groenendael op den hoek van de Jan De mands steegh te Rotterdam Rapport betreffende het orgel door een onbekend orgelmaker 1734138. Memorie voor het maecke van d'orgle. De monsterpijpen van enghels ten ghepalleert en ghebroneert mae- ckende volle clawier sprekende 16 voet met een nieuw clauwier. Een trompet van ten eelegans nieuw sprekende 8 voet. Een voxumana ook al van ten sprekende ook 8 voet. Twee adicie aen het secret met de pijpen beloopende om nieuw te maecken beloopende aentrent twee hondert soo groot als klijn. Den ten daer toe behoorende sal beloopen aentrent de duijsent pont swaer en de blaesbalken eel met nieuw leir te blacken en dat voor de somme van duijsent guldens 181

Archief | 1976 | | pagina 179