wisselgelt. Den tweeden believen de heeren de monsterpijpen van stof of ghemengeld loot vertent met vollie en de trompet van bleek van boven en stof van boven en de rest gelijck het boven geschreven is voor de somme van hondert pont wisselgelt. Den derden believen de heeren d'orgle uijt te nemen en te kuijsen en de blaesbalken met nieuw leir te blacken voor de somme van hondert rijckdaelders seeuws geit. Onuitgevoerde bestekken betreffende reparatie van het hoofdwerk en bouw van een rugpositief vermoedelijk in 1764 ingediend137. Consept bestek rakende het orgel in de groote kerk der stad Hulst. 1. Het gansche werk uitnemen, schoonmaken, de huiling of door- spraak in de registers verhelpen. 2. In plaats van de oude trompet 8 voet een geheele nieuwe te ma ken, de pijpen alle van best metaal. 3. Een nieuwe quintadeen 8 voet te maken van best metaal. 4. De groote pijpen van het prestant 8 voet die stom zijn, spreekende te maken en alle pijpen in de montre met beste tinne foelie te be leggen. 5. De pijpen van alle registers nazien en die gebreken hebben ver helpen. 6. Op het leedig register zal gemaakt worden een nieuwe vox hu- mana van best metaal. 7. De blaasbalken en windcanaal volkomen in goede order brengen. 8. Een nieuw voetclavier van twee octaaf van eijkenhout te koppelen aan het handclavier. Bestek tot een nieuw rugpositief. 1. Sal werden gemaakt een nieuwe windlade van best droog eijken hout met deszelfs registers, tractuur en abstractum. 2. Op de voornoemde windlade zullen geplaatst werden de volgende registers: N° 1Prestant 4 voet de montre verfoeliet 2. Holpijp 8 voet 3. Roerfluijt 4 voet 4. Gemshoorn 2 voet 5. Flajolet 1 voet 6. Mixtuur 4 sterk 7. Fagot 8 voet bas Hobo superius Tramblant Afsluijting 3. Een nieuw handclavier te beginnen van groot C en eijndigende met c dus 49 toetsen. 182

Archief | 1976 | | pagina 180