De werkgroep Historie en Archeologie organiseerde drie lezingen: 14. 3.1975 'De immigratie in West Zeeuwsch Vlaanderen in de 16e en 17e eeuw', door G.A.C. van Vooren. 20.10.1975 'Mattheus Smallegange en zijn Chronyk van Zeeland' door Drs. P.J. Verkruysse (in samenwerking met het Genoot schap en de Heemkundige Kring De Bevelanden). 19.12.1975 'De Waterbaljuw van Arnemuiden in de Middeleeuwen' door Dr. P. Scherft. Voorts konden twee nummers van het 'Bulletin' worden geproduceerd en hielden een aantal leden zich bezig met de indicering van het oud archief van het Genootschap. Het ledental bedraagt circa 150, in het bestuur werd de heer T.T.A.B.M. van der Aalst als secretaris benoemd in de plaats van de aftredende heer H. Uil. Het reglement van de werk groep werd in de ledenvergadering vastgesteld en heeft inmiddels de goedkeuring van het bestuur van het Genootschap verkregen. De Juridische Werkgroep organiseerde de volgende lezingen: 15. 1.1975 'Het notariaat in Zeeland in de Middeleeuwen' door Mr. C J. van Heel (in samenwerking met het Genootschap en de werkgroep voor Historie en Archeologie). 23. 3.1975 'Producentenaansprakelijkheid' door Prof. mr. W.C.L. van der Grinten. 13.10.1975 'Verbetering van de rechtspositie van minderjarigen' door Prof. mr. J. de Ruiter. Het aantal leden bedroeg aan het einde van het jaar 117. In het be stuur werd Mr. M.J.M. van Driel, die uit de provincie vertrok, vervan gen door Mr. A.F. Kooijman. De werkgroep Palaeontologie (thans werkgroep Geologie geheten) hield drie excursies, teweten naar de Kolenmijn in Waterschei (B), de groeven van Damery-Chalons sur Vesles en Chenay en naar Kallo, dit laatste onder leiding van een Belgische zustervereniging. Voorts hield op 18 april 1975 de heer J.H. Mulder een lezing over de geologie van de Noordzee en werd op 13 september 1975 de traditionele botten- vistocht met de Yerseke 82 gehouden. Tenslotte organiseerde de werk groep een door meer dan 1300 belangstellenden bezochte tentoonstel ling in het Museum voor Zuid- en Noord-Bevel and te Goes onder de titel 'Fossielen als documenten van het verleden'. Het aantal leden bedroeg aan het eind van het jaar 66. Uw verslaggever bekruipt aan het einde van dit verslag hetzelfde ge voel dat de Staten van Zeeland in hun vergadering van 23 maart 1769 ten opzichte van de leden van het Genootschap formuleerden: "niets 10

Archief | 1976 | | pagina 8