BIJLAGEN 1-4 EN A-U Bijlage 1 Notulen Gecommitteerde Raden 22 november 1678: In verscheyde sessien gedelibereert synde om de plaetsen tot de vergaderinge van de heeren Staten van Zeelant en bijeenkomste van de heeren Gecommitteerde Raden, meerder naer haer Ed. Mog. hoocheijt en weerdigheijt te approprieren, als, die wel tegenwoordigh sijn en daertoe ten bijwesen van s'Lants werckluijden genoomen wesende oculaire inspectie, en alles overlecht dat ter materie was dienende, tot volbrenginge van verscheyde resolutien daer toe voorhenen bij hoochgedachte heeren Staten genoomen, is goet gevonden en verstaen, dat de groote sale van den ordinairen doorganck en frequentatie sal worden bevrijt en den tegenwoordigen opganck nae de Admiraliteijt mitsgaders derselver comptoir afgebroocken, en de gront van de voors. sale met goede en bequame pruijssche deelen net en behoorlijck gelecht, den vensters met glasramen voorsien en voorts alles onder en boven soodanigh geappropriert en met s'Lants tapijtserijen en andersints behangen en verciert, dat de hooghgemelte vergaderinge en bijeen- comste aldaer naer haere vereijste hoocheijt en weerdigheijt sal connen worden gehouden. Dat vervolgens van den ordinairen opganck, door het boodehuijsjen den trap sal worden gemaeckt, om over en door de tegenwoordige vertreck caemer van de Admiraliteijt nae dat collegie te gaen, en voor het selve een bequame vertreck caemer van de huijsinge van den muntmeester genoomen, oock daer voor ofte elders eenige bequaemheijt voor de griffie van de Admiraliteijt gemaeckt, behalven dat noch een secreet comptoir voor het selve collegie van de nedersolderinge van de voors. huijsinge sal worden ingenoomen, om effens vloers uijt de Raetcaemer daer in te connen gaen, tot soodanigen groote als nader sal worden geordonneert. Sullende alsoo de tegenwoordige vertreck-caemer van de Admiraliteijt worden gehouden, voor de poursuivanten booden en dienaars soo van de provintie als van de Admiraliteijt, om aldaer ten dienste van d'een en d'ander bij de handt te connen sijn; dat insgelijcx de tegenwoordige vergader- plaets van de hooch gedachte heeren Staten, sijnde met eenen de Raetcaemer van de heeren Gecommitteerde Raden, mede in behoorlijck fatcoen en ordre sal worden gebracht, en vervolgens van alle cassen en andere belemmeringe ontledight, en dat den opganck om daer in te komen sal worden gebracht uijt het hof door het gesloote comptoir alwaer eenige ruijme en bequame trappen sullen worden gemaeckt om daer langs heenen op de tegenwoordige witte steenen trappen, en van daer in de voorgemelte Raetcaemer te komen, en voorts alles daer ontrent soodanigh te schicken als het werck sal comen te vereijsschen, sullende het vertreck daer het assaij voor desen is gedaen, mede tot een bequame caemer worden geappropieert, om uijt de Raetcaemer te connen worden besocht, en sal eijnde- lingh den tegenwoordigen inganck van s'Lants comptoir worden toegedaen en genoomen voor het beslooten comptoir, om aldaer de noodige boecken en stucken te connen leggen. Alles op soodanigen menageerlij eken voet, als moogelijck sal sijn, en sulcken werck kan toelaeten. En werden de heeren Hoffer, Van der Nisse, Muenicq en den Raetpensionaris gaende na hollant of die daer toe sullen connen vaceeren bij desen geauthoriseert tot het doen maecken van bequame stoelen en andere ameublementen tot vergaderplaetsen en vertreck caemers noodigh. Bijlage 2 Notulen Gecommitteerde Raden 1678 - 18 december: Patroonen van wapens, stoelen etc. ten behoeve van de earner van Haer Ed. Mo. Den commys Phillips Hodenpijl alhier overgebracht hebbende, twee patroonen vant wapen van Zeelant, door den tapijtsier gemaeckt, het een op groen laecken 86

Archief | 1978 | | pagina 104