genaijt, het andere op groen laecken geprofylt door een borduerwercker; en daer uijt gesien, dat den tapijtsier de voors. waepens rontom met een draet can sluyten, contrarie sijn voorgaende sustenue en verclaringe; is goetgevonden en verstaen, dat den voorschreven tapijtsier op de volgende conditiën, wederom tot een preuve twee wapens sal opmaecken rontom wel vast met een draet geslooten, in sulcker voegen dat daer van geen uijtpluysinge sal te bevreesen ofte te wachten syn, en voorts onder deze conditie, dat de voors. wapens beter en netter nae de geschilderde patroonen moeten geweven worden, den leeuw curieuser en besne- dender gemaect, syn pooten niet soo grof en dick, en mach oock de onderste poot niet aen het water raecken, de letters moeten van eender groote en niet soo slordich syn, de wapens alhoewel die door twee handen gemaect worden, moeten echter net en volcomen op en met den anderen accorderen, dat nu soo niet en is, gelyck aen de croon en voorts aen schaduwen te sien is, alsmede aen het eene schilt, dat aen de lijncker syde breeder uytcompt als de croone, en aen de andere syde schiet de croone meerder uyt als het schilt, gelijck noch meer andere fauten door kenders en liefhebbers in de voorschr. gemaeckte wapens, connen gesien en aengewesen worden, alsmede dat de croon van het eene patroon aen de rechter syde, meerder helt als aen de slincker syde, al het welcke door den tapijtsier soude moeten worden verbetert, en vervolgens alles netter, en de wapens met haer ommeswier even gelyck nae de geschilderde patroonen gemaeckt, en rontom soo wel geslooten, dat den bordeurwercker de voors. wapens bequaem en nett op de kussens sal connen profylen, gelyck den voors. bordeurwercker aengenomen heeft te doen en het selve oock netter soude moeten gedaen worden, als nu geschiet is; sullende de heeren van den Rade om den tapijtsier tot dese netheyt en curieusheyt te animeren en daer over te meer contentement te mogen becomen, liever vyf stuyvers meer aen den voom. tapytsier geven als bedongen is namentlyck vier guldens voor yder stuck, en by aldien den tapytsier op de voors. conditiën van beter en curieuser te maecken, de wapens wederom onder handen neempt, soo sullen daer van twee stoelen, een van groen laecken en een van trijp, met franijen en al, geheelyck worden opgemaeckt, gelyck geordonneert is, en dat gedaen en voorts wel ingepackt en voorsien synde tegens alle vuylicheyt en aenstoot, ten spoedichsten herrewaerts gesonden. En overmits den bordeur wercker aenbiet de voors. wapens, nae de geschilderde patroonen, op het laecken en trijp, heel curieus en vast te borduyren, sonder daer door in het sitten merckelycke oneffenheyt ofte ongemackelyckheyt te veroorsaecken, voor den prijs van vyf guldens thien stuyvers yder wapen. Is goet gevonden, daer van met twee wapens een preuve te nemen, een op tryp, en een op laecken, om vervolgens daervan mede twee stoelen geheel compleet op te maecken, en met de andere wel versorgt en ingepackt, soo haest mogelyck over te senden. Sullende desen allen onvermindert, noch twee geheele blaren, een van groen en een van purper met het wapen daer op, door den tapytsier werden geweven, volgens de ordre aen den commys Hodenpijl gesonden en twee stoelen daer van compleet opgemaeckt volgens de voorn, ordre, met de andere vier stoelen, en soo te samen ses stoelen herrewaerts gesonden, en sal den voorn, commys Hodenpijl noch daer en boven twee groene blaren met het wapen daer op, door den tapytsier laten weven, om daer van twee kussens te laten maecken, met groen laecken van achteren, van de groote om op de geordonneerde stoelen te konnen gebruijcken. Sullende den commys Hodenpijl van de onkosten van syne wederom reyse nae den Hage, tot laste van de provincie mogen declareren. Bijlage 3 Raade 23 Dec. 83. Staaten 26 January 1784. Edele mogende Heeren Gecommitteerden Raaden van Zeelandt 87

Archief | 1978 | | pagina 105