Ingevolge de orders van Heeren gecommitteerden uijt UEdele mogende, de Heeren Roseveld van Gelre, en van de Spiegel, heeft onderschreven de eer, UEdele mogende te berigten dat hij de balken leggende boven de Staaten kamer, aan haare eijnden heeft doen ontblote om dezelve nauwkeurig, te kunnen exa mineren dat hij die zeer slegt bevonden heeft, en van gedagten is, dat de geheele zolder noodszakelijk dient vernieuwt, en dewijl bij die vemieuwinge het grootste gedeelte van de woning van den kamerbewaarder, moet gerenverseert worden, dese en gene voordeelen aan die woninge zonder merkelijke kosten van den lande zouden kunnen toegebragt worden, voorts ondergeschreven in aanmerkinge hou dende den slegten staet van de reeds gemelde kamer, de onbestaanbare (in ander handschrift: merkelijk gescheurd en in allen gevalle te vernieuwen) schouw- boezem in dezelve, benevens deese en geene noodwendige reparatie, neemt de vrijheid, UEdele mogende aan te bieden een project, voor eene geheele nieuwe betimmeringe, bestaande in de kamer wederzijds circulair te termineeren met eene reij van pilasters te vercieren, welke tussen ruijmte aan de eene kant zouden geoccupeert worden door de ligten, en aan de andere zijde door geënquadreerde schilderstukken, de circulaire eijnden zouden ijder een marme schouw in de midden, en wederzijds, een portebrisee hebben, alle met schilderstukken daar bo ven, boven de pilasters zouw eene houten kroon lijst rondgaan en de zolder van onder gestucadoort worden, de kaste in den hoek in de zogenaamde kleijne Raadkamer dient uijtgebroken, en 't geinfecteerde aan muur en balken vernieuw voorts de beste bekende middelen tot weering van de champignon in t werk gesteld te worden, ook dient het oude behangsel in de capel weg genomen en de muuren tot den grondt beschoten, en dit beschot in order geschildert te worden, zullende de voorgemelde reparatien zonder de geprojecteerde nieuwe betimmering kosten de somme van 630.— Vlms en de geprojecteerde betimmeringe enz zonder de schilderstukken kosten de somme van 1509. Vlms verhoopt hiermede aan de intentie van UEdele mogende te hebben voldaan. Actum Middelburg UEdele Mogende gehoorsamen dienaar den 18 December 1783 C. Kaijser RAZ Staten 1418 Bijlage 4 Raade 22 Mei 1784 Rapport en resolutie 4 Juni 1784 Edele Mogende Heeren Gecommitteerden Raaden van Zeeland Ter gehoorzaeme voldoeninge aan UEdele Mogendes resolutie data den 13 Maij 1784 heeft den ondergeschreven de eer UEdele Mogende te berigten, dat de 1. nieuwe zolder boven de Staatenkamer zonder beschot van onder of plakwerk zal kosten 284:18:4 2. voor onder beschot en gladde plakgrondt voor de woninge van den kamerbewaarder 82:- 3. de nieuwe ligtkazijnen 105:- 4. het beschot regelwerk enz voor 2 nieuwe kamers 75:- 5. 't losmaken van beschotten, verzetten van trappen enz en weder in order brengen 50:- 6. twee schoorsteenen vermetzelen 40:- 7. 't schilderen van deze woninge 20:- 656:18:4 88

Archief | 1978 | | pagina 106