De samenwerking in federatief verband met heemkundige kringen en overige verenigingen op het gebied van de historie in Zeeland komt slechts langzaam op gang. In het verslagjaar werd besloten tot een ruilabonnement van alle uitgaven der deelnemers. De heren Kluiver en Lantsheer werden door ons bestuur afgevaardigd in het bestuur van de federatie-in-oprichting. In de Algemene Vergadering, gehouden in het voorjaar van 1977, werd ter opvolging van de heer Molthoff in het bestuur verkozen de heer F.W.J. Puylaert te Sas van Gent. In de najaarsvergadering werden voorzitter en secretaris voor een tweede periode van vijf jaar be noemd. De adjunct-secretaris, dr. S. Parma, had meegedeeld niet voor herbenoeming in aanmerking te willen komen. In zijn plaats werd op voorstel van het bestuur tot adjunct-secretaris verkozen drs. J. H. Kluiver. Het bestuur betreurt het besluit van de heer Parma, die met zijn scherp inzicht en exacte formulering de besluitvorming in het bestuur vaak in goede banen wist te leiden. Door de nieuwe Werkgroep Muziek werd in het bestuur afgevaardigd dr. P.K. van Daalen, de Werkgroep Historie en Archeologie wees als vertegen woordiger aan de heer B. Oele, ter opvolging van drs. J.H. Kluiver. Het bestuur besloot bij zijn vergaderingen de voorzitter van de Com missie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland uit te nodigen, gezien het overwegende aandeel dat deze commissie in de huidige werkzaamheden van het Genootschap heeft. In de kascommissie werd, in de plaats van het aftredende lid mr. J. H.H. van West, verkozen ir. G.A. Kemper. De Commissie van Redactie van het Archief werd voor het jaar 1978 in ongewijzigde samenstelling herkozen. De Commissie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland werd in de voorjaarsvergadering van het Genootschap uitgebreid door be noeming van de heer A. Teunis tot lid van de commissie en eind redacteur. De heer Teunis beschikt over ruime ervaring in het uitgeven van encyclopedieën. Onder zijn leiding is in het verslagjaar een bureau ingesteld, dat de omvangrijke aan de Encyclopedie verbonden ad ministratieve arbeid zal verzorgen. Het Genootschap nam daartoe mevrouw A. Teng-Harder en mevrouw A.G. van Vliet in dienst, die in oktober van het verslagjaar hun werk begonnen. Voor de huis vesting van dit bureau werd, in afwachting van een meer definitieve behuizing, door het ere-lid dr. PJ. Meertens ruimte beschikbaar ge steld in zijn Middelburgse huis. Op deze wijze voegde de heer Meer tens aan zijn vele verdiensten voor het Genootschap ook nog deze VIII

Archief | 1978 | | pagina 10