welwillendheid toe. In de najaarsvergadering werd de commissie in zijn geheel herbenoemd. Gezien het enthousiasme en de deskundig heid in de commissie mag een goede afloop van deze grote onder neming met vertrouwen tegemoet gezien worden. De vertegenwoordiging van het Genootschap in de besturen van de Zeeuwse Museumstichting en van het Zeeuws Tijdschrift bleef on gewijzigd. De band met het Zeeuws Tijdschrift werd bij besluit van de Algemene Vergadering bestendigd, zij het niet zonder discussie. De onregelmatige verschijning en ook wel de inhoud deden betwijfelen of de overigens noodzakelijke verhoging van de abonnementsprijs van 14,- tot 17,- per lid gerechtvaardigd was. Het bestuur nam op zich in 1978 te onderzoeken of er voldoende redenen zijn de band ook na 1978 in stand te houden. De najaarsexcursie vond plaats naar het eiland Tholen. Bezocht wer den het Streekmuseum te St. Annaland, de Nederlands Hervormde Kerk te Scherpenisse en de Grote of Onze Lieve Vrouwe Kerk in Tholen. Tot besluit van de dag ontving het gemeentebestuur ons ge zelschap op het Stadhuis. Aan de excursie namen 80 leden en intro- ducé's deel. In het verslagjaar werden de volgende lezingen door Genootschap en Werkgroepen georganiseerd: 13 januari Prof. mr. Ch.J. Enschedé, "Straftoemeting". 13 maart Prof. mr. J.M. Polak, "Agrarische Rechtshulp en Agra rische Rechtspraak". 23 maart Mevrouw Prof. dr. A.M.E. Draak, "De problemen die aan verhaaltradities vastzitten". 18 april Dr. ir. W.G. Beeftink, "Aspecten van de dynamiek en het functioneren van plantensoorten in de natuurlijke vegetatie". Deze lezing werd op zaterdag 23 april gevolgd door een excursie naar de schorren bij Krabbendijke. 20 april L.A. DeWitte, "De didactiek van de geschiedenis". 6 mei Drs. J.H. Kluiver, "Hendrick Thibout, een Middelburgs regent uit de 17e eeuw". 21 september In samenwerking met Natuurkundig Gezelschap Mid delburg. G. van den Abeelen, Algemeen Adviseur Verbond van Belgische Ondernemingen, "Geluid conserveren: een groots avontuur van de hedendaagse beschaving". IX

Archief | 1978 | | pagina 11