12 oktober Prof. dr. G.P. Hoefnagels, "De psychologie van de straf rechtspraak". 27 oktober N.M. de Jonge, "Landschap van de delta". (Eerste lezing in de cyclus "Landschap"). 8 november Prof. mr. W.M. Kleyn, "Gemeentelijke grondpolitiek en de bescherming van de burger". 29 november Prof. dr. J.J. Poelhekke, "Jacob Cats als Raadpensio naris van Holland". 13 december Drs. J. Visser, "Ontwikkeling en inrichting van nieuwe landschappen". (Tweede lezing in de cyclus "Landschap"). 15 december Drs. M. van de Bijl, "Regententwisten te Middelburg aan het begin van de 18e eeuw". De jaarverslagen van de werkgroepen, gepubliceerd in het Zeeuws Tijdschrift no. 2 van 1978, tonen aan dat de werkgroepen op verheu gende wijze de hun toevertrouwde deelgebieden van de wetenschaps beoefening van het Genootschap behartigen. Het bestuur van de Werkgroep Historie en Archeologie bleef onge wijzigd. Het ledental bedroeg per ultimo 1977 ongeveer 190, zodat een toename met ongeveer 35 leden mag worden geconstateerd. De "commissie indicering oud-archief van het Genootschap" hield zich na de voltooide indicering bezig met het invullen van trefwoorden op de in meervoud vervaardigde fiches. Een 24-tal leden zet het project "huisnamen en documentatie betreffende huizen te Middelburg" voort. Helaas is nog geen subsidie van de gemeente Middelburg voor dit unieke project verkregen. Ook het bestuur van de Juridische Werkgroep bleef ongewijzigd; het aantal leden nam toe met 18 tot 139 aan het eind van het verslagjaar. De werkgroep organiseerde vier lezingen, die hierboven in het totale lezingenprogramma van het Genootschap zijn opgenomen. De Werkgroep Geologie hield excursie naar Egem in België, Haulmé bij Monthermé in de Ardennen, Terblijt in Limburg en naar het Schoolmuseum te Gent. Het lid de heer Husson gaf voor vele leden een cursus geologie, terwijl op 11 maart de heer Michiels uit Antwer pen een lezing hield over de Jura van Bad Boll. Bovendien organi seerde de werkgroep in de zomer een tentoonstelling in de Grote Kerk te Veere, zulks op verzoek van de Stichting Delta Cultureel. De heren Boer en Van Tuyll van Serooskerken traden als bestuursleden af, de heren J. Braat en A.L.C. Husson traden toe. Het ledental nam toe tot 94. De Werkgroep Muziek, opgericht in het verslagjaar, telde aan het einde van dit jaar 86 leden. Het eerste bestuur bestaat uit de heren X

Archief | 1978 | | pagina 12