113 Daarbij gaf alleen de tekening van Anselin enig houvast. Er blijven echter nog vele vraagtekens te plaatsen. Eerst met de plattegronden III (1839-1852) en IV (1852-1885) krijgen wij vastere grond onder de voeten, daar de nodige teke ningen uit 1880 en volgende jaren hiervoor voldoende inzicht gaven. I en V. TOESTAND 1578-1678 Kelders en begane grond (in verband met het niveau is gedeeltelijk sprake van kelders en gedeeltelijk van begane grond) A. Ingang tot de Statencomptoiren B. Gang achter de comptoiren C. Stenen trap D. Benedenruimte van de Witte Toren E. Donkere Munt F. Het zogenaamde Schavot van Alva G. Muur op het plein met twee toegangen H. Traptoren tegen de Statenzaal J. Bodehuisje K. Kelders L. Wenteltrap M. Doorgang naar de Groenmarkt N. Kelders O. Muntplein P. Munt Q. Woning muntmeester R. Huis van de Eerste Edele S. Vertrekkamer (voormalige Abdijkeuken) T. 's Lands giethuis Z. Voormalige doorgang naar de Groenmarkt Eerste en hoofdverdieping A'. Griffie C'. Trap D'. Assaykamer E'. Kamer van Gecommitteerde Raden H'. Aangebouwde traptoren K'. Statenzaal L'. Ingebouwde trap, tevens doorgang naar Admiraliteit J Vide bodehuisje met trapje naar S S Vide vertrekkamer Admiraliteit N'. Admiraliteit (vergaderzaal) Q'. Muntmeesterswoning R'. Huis van de Eerste Edele Tweede verdieping, gedeeltelijk zolder H". Aangebouwde traptoren K". Woning kamerbewaarder L". Trap S". Overloop Q". Nederzolder boven muntmeesterswoning N". Admiraliteit (raadkamer) II en VI. TOESTAND 1679-1839 Kelders en begane grond (in verband met het niveau is gedeeltelijk sprake van kelders en gedeeltelijk van begane grond) A. Nieuwe stenen poort 1679 aan het Abdijplein, de zgn. Statenpoort B. Gang

Archief | 1978 | | pagina 131