a. Portaal achter de nieuwe poort (voormalig secreet comptoir) 15. Nieuw secreet comptoir C. Nieuwe trap naar boven, die overloopt in de oude wenteltrap D. Benedenruimte in de Witte Toren E. Donkere Munt F. "Schavot van Alva" G. Galerij aan het Abdijplein (het "Blauwe Beursje") H. Aangebouwde traptoren J. Opgang naar de Admiraliteit K. Kelders L. Nu doodlopende trap M. Voormalige poort naar de Groenmarkt N. Kelders O. Muntplein P. Munt Q. Woning muntmeester R. Huis van de Eerste Edele (later Hotel Gouverneur des Konings) S. Poursuivanten enz., later magazijn T. 's Lands giethuis W. Nieuwe wenteltrap Z. Voormalige poort naar de Groenmarkt Eerste en hoofdverdieping A'. Kamer van de Griffier G'. Trap en nieuwe overloop naar Kamer van Gecommitteerde Raden D'. Vertrekkamer E'. Kamer van Gecommitteerde Raden J'. Portaaltje voor hoekdeur Statenzaal, tevens toegang gevend naar mer voor poursuivanten en bodedienaren van Admiraliteit en Staten K'. Statenzaal N'. Admiraliteit (vergaderzaal) O Muntplein PVide Munt Q'. Vertrekkamer Admiraliteit R'. Huis van de Eerste Edele (later Hotel Gouverneur des Konings) S Vide poursuivanten etc., later magazijn W'. Nieuwe wenteltrap Tweede verdieping, gedeeltelijk zolder K". Woning kamerbewaarder N". Admiraliteit (raadkamer) Q". Secreet comptoir S". Portaal W". Nieuwe wenteltrap III en V. TOESTAND 1839-1852 Kelders en begane grond G. Muur om het plaatsje J. Trap naar Raadzaal K. Kelders M. Poort naar de Groenmarkt N. Kelders Q. Woning concierge concertzaal R. Hotel Gouverneur des Konings (Commissariswoning) S. Magazijn 1 T. Giethuis 114

Archief | 1978 | | pagina 132