9 Observatiën: Dat de stad Vere, uit hoofde harer ligging, zeer geschiktelijk zou kunnen worden geëmploijeerd tot reparatie van 's Lands schepen, in welk geval het Arsenaal, thans van zeer weinig gebruik, ter berging van daartoe benodigde materialen en goederen zou kunnen strekken, en aldus eene meerdere activiteit en vertier aan dezelve stad gegeven worden. Dat de 's Lands sluis of brug, wil men dezelve niet geheel zien ver vallen, in onbruik raken en dus onnut worden, noodzaaklijk voor 's Lands rekening zoude behoren te worden gerepareerd. Dat de stadsmuur door ouderdom, alsook doordien er op een ge ringen afstand van dezelve bij feesttijden met zwaar geschut pleeg geschoten te worden, zeer vervallen en vol gaten is; en welke bouw valligheid der muur aanleiding gevende tot het verval der boven gemelde ontvangbak, het van belang is dezelve spoedig te doen repa reren. Dat dit niet alleen voor de stad zelve, maar ook tot instand houding der zeepziederij noodzaaklijk is; daar deze genoegzaam de eenige fabriek zijnde, welke er thans te dier plaatse bestaat, midsdien alle mogelijk soutien verdient. Dat de stad Middelburg met Rotterdam wegens de beurtvaart heb bende gecontracteerd, de stad Vere nog daarenboven afstand van het recht dier beurtvaart heeft gedaan. Correspondenten: Halfman45 Van Tiffelen, zeepzieder46 MIDDELBURG Fabrieken: Brouwerijen Kruidmolens51 Zaagmolens52 Meêstoven53 Graanmolens Waarvan op den 30sten Junij bezigtigd de carottefabriek, de snuif molen, de chocolaadfabriek, de glasblazerij, een brouwerij en de kruidmolens. Carottefabriek47 Snuifmolen Chocolaadfabriek48 Stijfselmakerij49 Glasblazerij50 Landbouw, handel en scheepvaart: Zie deswegens hetgeen generaallijk onder de titel van Walcheren is vermeld. 133

Archief | 1978 | | pagina 191