c 70 ratie sinds 1886 enige tapijten gevonden, die behoren tot een serie "jachten", waarbij ook een schoorsteenkleed hoort. Zij identificeerde ze met de door Simay aan het einde van de 16de eeuw, dus in de tijd der zeeslagen, geleverde exemplaren. Frederiks behoedde deze tapijten voor verdere ondergang door ze in de muurbekleding van de vroegere Kamer van Gecommitteerde Raden (zie afbeelding 18 en 19) te voegen.142 Terugkerend tot de Statenzaalserie: Laten wij eens zien hoe het met de destijds opgeborgen exemplaren Zierikzee, Fort den Haak I en Lillo gesteld was. Jhr. B.W.F. van Riemsdijk143 vertelt hierover in 1895 het volgende: "Alle randen, de smalle zowel als de breede, zijn met de panelen aan één stuk geweven. De breede vertonen figuren, vruchten en in "Lillo" nog wapenschilden; de smalle een loopend blad ornament. Ze zijn van achteren met linnen gevoerd. Alle zijn met blauw linnen geboord". A7f I 2.77 I i r7u/<>r JJLLJ-JLZ. 1 Z 2. - 1 o - l3-027 Hij constateerde dat het tapijt Zierikzee in de rand geleden heeft: aan de rechter buitenbordure ontbreekt 9 cm.144 Uit aantekeningen, in het handschrift van De Stuers?145 is op te maken, dat dit tapijt dat vroeger tegen de noordzij geplaatst was "doch ten oosten de rand deels ingekort in de breedte en wel van 0.50 tot 0.10". Volgens Van Riemsdijk zijn de gearceerde gedeelten, in de tekening aangegeven, weg; zij zijn deels gerestaureerd met beschilderd doek, deels met ongekleurd doek. Overigens goed geconserveerd.

Archief | 1978 | | pagina 88