Abee, sinds 1970 in dienst van het Genootschap, op deze verzwaarde eisen nog steeds de juiste antwoorden weet te vinden. In de kascommissie werd in de plaats van het aftredende lid de heer P. van der Veen gekozen de heer M.E.J.F. van Dissel te Goes. De Commissie van Redactie van het Archief werd voor het jaar 1979 in ongewijzigde samenstelling herkozen. Ook de Commissie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland werd in zijn geheel herkozen. Mevrouw A. Teng-Harder en mevrouw A.G. van Vliet waren ook in 1978 in dienst van het Genootschap ten behoeve van het werk aan de Encyclopedie, terwijl in dit jaar mevrouw H.A.F. van Noordwijk aan de vaste staf werd toegevoegd. Het bureau werd gehuisvest in een gehuurd gedeelte van het pand Dam 22, waarmee aan de tijdelijke huisvesting in het Middelburgse huis van ons erelid dr. P.J. Meertens een einde kwam. Ook op deze plaats moge aan de heer Meertens nog eens dank worden gebracht voor deze bij zondere bijdrage zijnerzijds aan de Encyclopedie. De algemene vergadering machtigde het bestuur een rekening-courant- credietovereenkomst ten behoeve van de Encyclopedie aan te gaan tot een maximum van 500.000,-. De vertegenwoordiging van het Genootschap in het bestuur van het Zeeuws Tijdschrift bleef ongewijzigd. Bij de behandeling van de begro ting voor 1979 besloot onze algemene vergadering op voorstel van het bestuur de band met het Zeeuws Tijdschrift ook in 1979 te handhaven, mede op grond van de thans regelmatige verschijning en de verbetering van de inhoud van het Tijdschrift. De vertegenwoordiging in het bestuur van de Zeeuwse Museumstich ting bleef in het verslagjaar ongewijzigd, doch zal per 1 januari 1979 wijziging ondergaan door het uittreden van drs. P.J. van der Feen, die ook in deze functie aan het Museum en onze verzamelingen aldaar grote diensten heeft bewezen. De najaarsexcursie leidde de honderd deelnemers langs kleine wgen door het bijzonder mooie landschap van Zuid-Beveland tussen Goes en Wemeldinge en in de Zak. Daarbij werden de kerken van Kapelle en Nisse bezichtigd, terwijl in Ellewoutsdijk een "schieting" werd bijge woond. De dag werd besloten met een ontvangst door het Gemeentebe stuur van Goes ten Stadhuize. In het verslagjaar werden de volgende lezingen door Genootschap en VIII

Archief | 1979 | | pagina 6