Werkgroepen georganiseerd: 11 januari Prof. mr. W.J. Slagter, "Vergelijkende reclame". 24 januari Prof. mr. L.Th. Maes, Antwerpen, "Aspecten van de Schel- dekwestie omstreeks 1500, grenzen van Zeeland, Vlaanderen en Brabant". 14 februari (in samenwerking met Natuurkundig Gezelschap Middel burg). Ir. H.A. Rakers, "De drinkwatervoorziening op Schouwen- Duiveland". 21 februari Drs. A.M.M. van Haperen, "De natuurlijke elementen in het cultuurlandschap". (Derde lezing in de cyclus "Landschap".) 17 maart Prof. mr. R. Crince le Roy, "Knelpunten in ons openbaar bestuur". 4 april Jhr. H.W.M. van der Wijck, Doorn, "Hoogtepunten van de ontwikkeling der Nederlandse 18e eeuwse buitenplaatsen, in het bijzonder met betrekking tot Walcheren". 13 april P.J. Brand, "De geschiedenis van het land van Saeftinghe". 10 oktober Eerste lezing in cyclus "stormvloeden"Prof. F.F.F.E. van Rummelen te Noord-Scharwoude, "Stormvloeden c.q. trans gressies tijdens het kwartair in Zeeland". 19 oktober Prof. mr. M.J.A. van Mourik, "Samen-leven naar Leids model". 6 november Dr. P.J. Koets, Ellemeet, "Persoonlijke indrukken en herinneringen van het Nederlands-Indonesische vraagstuk na de oorlog (1945-1949)". 30 november Tweede lezing in cyclus "stormvloeden"Dr. C. Dekker, "Transgressies en occupaties". 12 december (in samenwerking met Natuurkundig Gezelschap Middel burg). Drs. A.B.J. Sepers, "Biologische veranderingen in het Del tagebied". 14 december Drs. A.P. de Klerk, "Cultuurlandschapsbescherming. Een historisch-geografische beschouwing aan de hand van een aan tal Zeeuwse voorbeelden". De werkgroep Historie en Archeologie mag zich verheugen in een groeiende belangstelling. Ultimo 1978 bedroeg het ledental 250. Het bestuur werd uitgebreid van 5 tot 7 leden, de heren dr. P.J. Monté en J.P.B. Zuurdeeg werden in het bestuur opgenomen. De daartoe inge stelde werkgroep voltooide het ficheren van het bij het Rijksarchief berustende oud-archief van het Genootschap. Een ander project, de documentatie van oude huizen in Middelburg, werd door een twintigtal leden van de werkgroep voortgezet, waarbij naast archiefonderzoek een dertigtal huizen werd bezocht, beschreven en gefotografeerd. Van het "Bulletin", dat tezamen met de Zeeuwse Vereniging voor Dialect onderzoek wordt uitgegeven, verschenen drie nummers, waarvan spe- IX

Archief | 1979 | | pagina 7