ciaal moge worden genoemd een nummer dat, als afsluiting van de Catsherdenking in 1977, geheel gewijd was aan Jacob Cats. De door de werkgroep georganiseerde lezingen zijn reeds hierboven in het totaal programma van het Genootschap vermeld. De werkgroep Geologie telde aan het eind van het verslagjaar 98 leden. Er werden excursies gehouden naar Neder-Ockerzeel. Zuid-Limburg en Wilrijk, terwijl ook de tentoonstelling "75 Jaar Rijks Geologische Dienst" in Leiden werd bezocht. Voorts werden lezingen gehouden door de heer L. Vaessen over het Oligoceen en door de heer D. Gerrits over de Vulkaaneiffel. Ook dit jaar gaf het lid de heer Husson een cursus geologie. De Juridische Werkgroep zag zijn ledental toenemen van 139 tot 150. In het bestuur werd de plaats van de heer mr. J.W. de Beijl, die wegens drukke werkzaamheden moest aftreden, ingenomen door de heer mr. W. van Wouwe. De door de werkgroep georganiseerde lezingen zijn reeds hierboven in het totaalprogramma van het Genootschap vermeld. De werkgroep Muziek organiseerde in het eerste volle jaar van zijn bestaan een groot aantal evenementen. Op 25 februari werd een orgel concert in de Oostkerk verzorgd door de Middelburgse organist Bram Beekman. Op 30 maart vond in de concertzaal te Middelburg een concert op historische instrumenten plaats. Leen de Broekert bespeel de het Klop-klavecimbel van de Zeeuwse Muziekschool en een ham- merklavier van de fa. Broadwood uit ca. 1810, waarbij Frans Karei Adriaanse barokviool, Dick Boon traverso en Freek Borstlap gamba medewerking verleenden. Bram Beekman en het koor Pavane onder leiding van Hans Smout gaven een concert in de Hervormde Kerk te Kloetinge op 1 april. Het nieuwe seizoen begon met een concert in de Oostkerk te Middelburg, waarin optraden Bram Beekman orgel, Dick Boon traverso, Etty Mechielsen sopraan. Op 13 oktober sprak dr. A.J. Gierveld over het huisorgel in de 17e en 18e eeuw; de dag daarop leidde hij de excursie naar enige oude huisorgels in kerken op Walcheren. Op 4 november vond het tweede concert plaats in het Zeeuws Museum, waarbij optraden dr. Gert Oost orgel, Annegeer Stumphius sopraan, Lerenc Hutyra traverso, Erik van der Wel viola en Leen de Broekert hammerklavier. Op 11 november gaf het koor Pavane in de Koorkerk een concert met medewerking van Leen de Broekert orgel. Bij wijze van experiment werd op 19 juli een middagpauze-concert verzorgd in het Zeeuws Museum, door Leen de Broekert orgel en Annegeer Stum phius sopraan. Het concert werd goed bezocht, maar het bleek dat de geluidshinder in het zomerseizoen te groot is. De concerten werden alle zeer goed bezocht. X

Archief | 1979 | | pagina 8