XII se Museumstichting geeft aan dat in het verslagjaar voortgang geboekt werd m.b.t. de inventarisatie van de muntenverzameling. Tengevolge van de strenge winter 1978-1979 daalde de luchtvochtig heid in het Zeeuws Museum tot een laag niveau. Hierdoor ontstond schade aan het recent gerestaureerde Van der Weele orgeltje. Dit is gelukkig snel hersteld. Dit voorval was aanleiding voor het bestuur om te verzoeken na te gaan of een luchtbevochtigingsinstallatie in het Zeeuws Museum tot de financiële mogelijkheden zou kunnen behoren. Beschadiging van het bezit van het Genootschap wordt dan voor komen. Het verslag van de beheerder van de historisch-topografische atlas (Zelandia Illustrata) zal geheel afgedrukt worden in Nehalennia, het blad van de werkgroep Historie en Archeologie. Op deze plaats kan daarom volstaan worden met de aanwinsten. Deze zijn: zeven perka menten bladen, waarvan vijf met familiewapens en -zegels, een met een afbeelding van een gebrandschilderd raam van het rederijkersgilde te Veere en een met een afbeelding van een wapenbord, vervaardigd ter gelegenheid van de inhuldiging van Filips II. Voorts vier prenten en tekeningen van de Zeeuwse kunstenaar Thomas Gaal (1739-1854). Ver der een tekening van de molen te Nisse door P. Pons, vervaardigd in 1978. Voorts een portefeuille met bouwtekeningen van Zeeuwse huizen en tenslotte maar liefst 467 ansichtkaarten. Het oude boekenbezit van het Genootschap wordt door de Provinciale Bibliotheek geïnventariseerd. Deze inventarisatie (die gepaard gaat met restauratie) verloopt langzaam. Het betreft hier voor een groot deel wegwerken van de schade die in de meidagen van 1940 bij de oorlogs handelingen opgelopen is. Na de oorlog zijn handgeschreven fiches vervaardigd, zodat te samen met de gedrukte catalogus uit 1907-1919 vastgesteld kan worden welk deel verloren is gegaan. De handgeschre ven fiches worden niet verder bewerkt omdat de beschreven andere boeken (alsmede de nieuwe aanwinsten) terstond in de geautomati seerde catalogus worden ingevoerd. Alsdan zal op snelle wijze een overzicht van het bezit van het Genootschap verkregen kunnen worden. Onderzocht zal worden hoe de bestaande provisorische titelcatalogus in deze geautomatiseerde catalogus kan worden ingebracht, in afwach ting van het totstandkomen en invoeren van de volledige bibliogra fische beschrijvingen. De vliedbergen van het Genootschap zijn in erfpacht uitgegeven aan de stichting Het Zeeuwse Landschap. De vliedberg te Borssele (Berg van Troje, gelegen in de Troijenhoek) en die te Gapinge (aan de Snouck Hurgronjeweg) werden in het verslagjaar gerestaureerd. Dit geschied-

Archief | 1980 | | pagina 10