ven naar Kwistenburg, eene landhoeve van de weledelgeboren Heer Perponcher met een tuijnhuisje aan de Swake, een klein riviertje, verrijkt40. Wij dronken daarin thee en retourneerden op ons gemak over de aangenaame dorpen van Heinkenszande, Wissenkerke en 's Heer Hendrikskinderen na de stad. 20jCiïjda8 Woonsdag hadden wij het voorrecht vader Zoutmaat te horen prediken. vhi^ Vrijdagmiddag wandelden wij wederom na 's Heer Heinskinderen, en voorbij dat dorp heenen tot aan den zeedijk, daar een schoon gezicht is op het eiland Walcheren, en ook op dat van Wolfertsdijk, aan de overzijde der Schelde gelegen41. Voorts langs fraaie binnenwegen na het dorp Wissekerke, bij den heer Echter, vandaar 's avonds met rijtuig stede waart. 2°nujys Den volgenden zondag mogt het ons weder gebeuren den openbaaren godsdienst waar te nemen; de heeren Kaas, De Fremerij en Zoutmaat gaven gepaste stof tot godvruchtige betrachtingen der heilzaame waar heid. Wij wandelden 's avonds na den Berg en keerden vervolgens na huis. ?6juiijdag Dingsdag deeden wij eenen tweeden tour door Zuid Beeveland en wel door deszelfs Westelijk Kwartier. Ten zeven uuren afgereden namen wij de route over 's Heer Heinskinders en Wissekerke lanc de aller aangenaamst geleegene en groote dorpen van 's Heer Arendskerke en Heinkenszand tot aan de lusthoeve van mevrouw de Boer, niet verre van het voornoemde dorp afliggende en schoon wij te vooren reeds bewonderd hadden de schoonheden van het Goesche land, overtrof echter het westlijk deel des eilands in verrukkende fraaiheid van wegen en bosschen het zuidelijk Kwartier. Na op gemelde hoeve ons ochtend maal gehouden te hebben reeden wij langs even schoone wegen voort naar het fraaie dorp van 's Heerenhoek en van daar op Borsselen, een insgelijks groot en vermakelijk dorp, niet ver van de Schelde gelegen. Verder reeden wij op Polderdijk, eene boerenhoeve van den heere Keetlaar waar eene zeer smakelijke maaltijd gehouden werdt42. Naa welk wij over keur van wegen naar de lusthoeve van mevr. de Boer retourneerden. Wij dronken er thee en reeden ten zes uuren weder af, de route neemende over het dorp Ter Nisse, het grootste bijna, gelijk men rekent, der Zuid Beevelandsche dorpen. Wij bezigtigden deszelfs fraai kerkgesticht, 't welk zeer vercierd is met reliquien van het Rooms gezinde bijgeloof. Voorts wandelden wij naar 't Hof van Ter Nisse, de gewoone zomerverblijfplaats des heeren van Ter Nisse ten uitersten bezienswaardig om zijne uitgebreide luchtigheid en uitmuntend schoo ne wandeldreeven, welke wij onder het geleide zijner Weledelgeboren heid doorwandelden, retourneerde 's avonds over 's Heer Abtskerke langs de 's Gravenpolderweg stedewaart43. 27juHjSda8 Woonsdagavonds mogten we weder tot de dingen die boven zijn wor den opgeleid door eene evangeliereden van onzen eerwaardige gast- 146

Archief | 1980 | | pagina 220