heer in de Groote Kerk uitgesprooken. Donderdags na den middag deeden we eenen tour door Kloetinge en Kapelle op welk laatstgenoemd dorp wij den fraaien kerk gingen be zichtigen en de eerwaardige graftombe des heeren Tuil van Seroos- kerke etc. Voorts over het dorp Biezelingen door den Willem Anna- polder na de Korenpolder in welke de aangename lustplaats van den weledelachtbaren heer burgemeester Van de Spiegel, de eer der Goesche regeeringe, gelegen is, alwaar wij afgetreeden bij gemelde heer een bezoek deeden, de lusthof, naar 's mans vernuft aangeleid, bezichtigden en 's avonds langs den nooit genoeg gereeden 's Graven- polderweg na Goes terugkeerden44. Vrijdagmorgen ten acht uuren ondernam het gezelschap wederom eenen tour door Zuid Beeveland, rijdende over het dorp 's Graaven- polder, en door de vermaakelijke Koorenpolder langs eenen aange- namen en keurigen weg, omringt met allerleij zaaijlanden waar wij den nijvren landman zagen arbeiden en geleegenheid hadden om met het genoechlijk landleeven onze voorrechten te vergelijken. Voorts langs den Kruiningschen zeedijk oostwaart opgereeden tot de aangename boerenhoeve van burgemeester de Keizer. Hier dronken we koffïj en reeden nog denzelfden voormiddag na Kruiningen, een vrij groot dorp dog teekenen vertoonende van alouden bloei en welvaart, 't welk bezichtigt hebbende wij na onze hofstede keerden. Voorts na smake- lijken middagmaaltijd reeden we naar Yersikkeroort, een groot dorp van groote oudheid op 's eilands oosterhoek aan de Schelde liggende. Hier bezagen we onder 's leraars geleide de al-oude kerk met deszelfs vervallen toren. Verder wandelden wij door het dorp na het schutters hof, een ruim en rondom boomrijk plein waar op gezette tijden de boogschutters na het wit schieten. Van hier klommen we na den hoogen zeedijk op, welke ons oog verrukte met een overschoon uitzicht op de stad Zierikzee, het eiland van Maartensdijk, van Tholen, en op 't beroemde Bergen op Zoom. Na dus de merkwaerdigheden deze plaatze bezigtigd te hebben, reeden we voorbij Wemeldingen na de hofstede van den heer burgemeester Lopse, niet ver van welken een huusken aan de Schelde staat, waar wij thee dronken en 't verrukkendst gezicht over de kusten van Zeeland genooten45. Des avonds nam men de retour over Capelle en Cloetingen na de hoofdstad van Zuid Beeveland. Zondag voormiddag hoorden we in de Groote Kerk den eerwaardigen vader Zoutmaat, 's Namiddags nam professor Hoogvliet de beurt van onzen waardige weldoener Ds. de Fremerij waar in de Groote Kerk. Des avonds wandelden wij weder na den Berg. Dingsdagmiddag ten één uure reden we al wederom over 's Graven polder voorbij Ter Nisse naar de hoeve van mevr. de Boer, hier wat gerust; voorts door verrukkend fraaie dijkwegen na het aangenaam gelegen en vermakelijk Heinkenszand welk dorp een rechte straat in de Donderdag 28 julij V rijdag 30 julij Zondag 1 augustus Dingsdag 3 augustus 147

Archief | 1980 | | pagina 221