arbeijd, een otium cum honore te genieten1. God geve dat U Ed. daar lange jaaren van zult mogen rejouisseeren en inmiddels zien dat U Ed. zoon2 de voetstappen van eenen zoo waardigen en beroemden Vader, niet alleen navolgt, maar zelfs voorbij streeft. Mijn voomeemen is om van de zomer voor eenige weijnige dagen in Walcheren met mijne Vrouw te koomen, wanneer het mij tot een ongemeen genoegen zal strekken een geheelen dag mij bij U Ed.als bij mijn altoos zeer geëstimeerden vriend, op te houden, en een beete broods met U Ed. te eeten. Dog zegge hartelijk dank voor de zeer vrindelijke uijtnoodiging van bij U Ed. te logeeren. Ik ken het boekje Gardeners new kalender London 1758 niet, als U Ed. het voor een dag of agt konde missen, dewijl met de zomer geene scheepen van hier op Engelland vaaren, zoude het U Ed. franco terug bezorgen. Zoo de Maandelijkse Tuijnoeffeningen3 hier te lande zoo veel aftrek hebben als in Engelland, zoo denke een duijdelijker be schrijving der Classes Plantarum met bijvoeging van eenige der be- kenste genera volgens Linnaeus daar bij te doen4, omdat niet weete daar eenig boek in 't Hollands over de botanie in druk is. Eijndigende deeze met de seer minsame groetenisse, en tot alles bereijdwillige dienst offerte van mijn Vrouw en mij aan U Ed.Mevr U Ed. beminde seer geagte familie, terwijl met de opregste vriendschap genegent- heijd blijve, Job Baster. Zierikzee, den 13 maart 1761. 1. Otium cum honore slaat op het kleine buiten Woel vlied dat P. de Wind in 1760 kocht en in 1766 als vaste woning betrok. Vgl. C.M. Verkroost, Levensbeschrijving Paulus de Wind", 18. 2. Samuel de Wind (1742-1803) promoveerde tot M.D. te Leiden in 1765, op een proef schrift getiteld: "De perversa ratione sanitatemconservandi etomissam restituendi". 3. Philip Miller's Gardeners Kalendar, later door Baster vertaald; vgl. nr. 5 dd. 15 december 1766. Zie Archief ZGW( 1967) 48-49, 67. 4. Dit plan heeft Baster gerealiseerd in zijn publicatie: Korte inleiding tot de kruidkunde van Miller en het kruidkundig samenstel van Linnaeus. Amsterdam 1772. 3. 7 september 1762. Eigenh. orig. PBZ. Hs. KZGW, vnr. 1736. Wel Edele seer geleerde Heer, Deezen is eerst dienende tot betuijging van dankbaarheijd voor een boekje over de Hydrophobia1, 't welk Sr. Anthony den Boer2 zoo dra zijn Ed. het geleezen heeft, mij van wegen U Ed. belooft heeft te zullen behandigen. Ten anderen is de zelve tot adres van het Vierde Stukje mijner Opuscu- la3 't welk versoeke als een teijken van mijn bijzondere agting en 193

Archief | 1980 | | pagina 283