mij zeer vrindelijk gegroet en van onse waare hoogagting en genegent- heijd versekert te hebben, Job Baster. Zierikzee, den 1 februari 1773. 5. Als de Heeren in't vervolg nog eens bijzonderheeden ontrend het weer etc. verlangden aangeteijkent te hebben, zoo verzoeke U Eerw. het mij te willen schrijven. 1. Zie nr. 18 en noot 1. 2. Archief ZGW (1967) 42. Vgl. nr. 17. 3. Zie nr. 18 noot 2. 4. D.H. Gallandat, Nuttig onderwijs in de vroedkunde, tweede druk van het in 1764 al uitgegeven werkje: Grondbeginselen der vroedkunde volgens de bespiegeling en oefening der hedendaagsche vroedkundigen. 5. Dit exemplaar is bewaard gebleven in de Boekerij van het Genootschap in de Provin ciale Bibliotheek van Zeeland. 6. Waarnemingen betreffende het weer (1771 en 1772) aan het Zeeuwsch Genootschap toegezonden. 7. Alphonsus Baster, geb. 1713, gestorven 1772, notaris te Zierikzee. 8. Henri Louis Duhamel du Monceau (1700-1782), landbouwkundige, lid van de Acade mie Frangaise des Sciences, schreef 60 verhandelingen op zijn gebied. Winkler Prins II dl. 6. - De heester Calycanthus floridus, volgens Linnaeus, werd door Ph. Miller Basteria genoemd (1759); Duhamel kiest de naam Butneriaen Ehret Brueneria. 20. 10 februari 1773. Eigenh. orig. PBZ, Hs. K.ZGW, vnr. 1930. Seer eerwaarde en geleerde Heer, hooggeagte Neev, Bijzonder aange naam waaren mij U eerw. twee laaste brieven, van den 24 passato en 3 dezer, dewijl de zelve mij verzekerden van U eerw. en Nigt Te Water's goede welstand, die hoope lange zal continueeren, en mijne opgegeeve vragen in alles beantwoorden. Deesen derhalve is maar alleenig om U eerw. te verzoeken dat de twee nevensgaande deeltjes mijner Natuur kundige Uijtspanningen uijt mijn naam aan het Zeeuws Genootschap zult willen aanbieden en de zelve van mijn eerbied en tot alles gereede dienstvaardigheijd verzekeren'. De kinderziekte grasseert2 hier zeer sterk en is voor veele bejaarde doodelijk, dog goed aardig ontrent de kinderen. De burgemeester M.B. de Jonge word morgen daar van begraven3. Deszelfs oude Vader4 naast U eerw. Zwager woonende, heeft zijne drie volwasse kinderen den Drost van St. Maartensdijk5, Mevr. van Hoorn te Middelburg, en bovengemelde Burgemeester in minder als driejaar verlooren. De vier kinderen van zijn Ed. zijn er door, zullende morgen daar de 213

Archief | 1980 | | pagina 303