aandacht. De 17e eeuwse meubelkunst is niet naar advenant van het belang van deze categorie vertegenwoordigd. Ook de 18e eeuwse meu belkunst is in de specifiek Zeeuwse vormen mager vertegenwoordigd. Voorts zou moeten worden gelet op voorwerpen die van belang kunnen zijn bij de inrichting van stijlkamers uit de diverse perioden. c. Zilver. In tegenstelling tot meubelen zijn zilveren voorwerpen op grond van merken te localiseren en te dateren. Van een representatieve verzame ling Zeeuws zilver is geen sprake zodat ook deze sector alle aandacht verdient. De hoge prijzen vormen een beletsel, maar minder bijzondere voorwerpen zijn toch nog verkrijgbaar. d. Munten en penningen. Deze verzameling is mede door het voortreffelijk beleid onder de conservator Marie de Man zeer goed voorzien. Toch ontbreken nog steeds enige zeer belangrijke munten, terwijl op het gebied van de penningen nog vele aanvullingen mogelijk zouden zijn. Het is ook te wensen dat de belangrijke muntvondsten in de verzameling worden vertegenwoordigd. In tegenstelling tot de opvattingen uit de jaren vijf tig behoren ook niet-Zeeuwse munten opgenomen te worden; het gaat immers om geld dat in Zeeland met zijn vele handelsbetrekkingen courant is geweest. e. Muziekinstrumenten. Deze sector is slechts vertegenwoordigd met het Van der Weele-orgel. Er is in Zeeland alle eeuwen door een bloeiend muziekleven geweest, zodat ook hier een uitbouw gewenst is. Op deze plaats kan echter met de constatering worden volstaan daar de Werkgroep Muziek deze sector uitvoerig behandelt in haar beleidsplan. f. Archeologische voorwerpen. Hier gaat het niet alleen om completering van de verzameling, maar ook om het veilig stellen van opgegraven voorwerpen. Veel materiaal door particulieren opgegraven wordt verhandeld, zodat gegevens omtrent de vindplaats verloren gaan en het voorwerp door het ontbreken van bijbehorende informatie in waarde vermindert. De ROB verzamelt slechts voorwerpen uit eigen opgravingen en koopt principieel niets aan. De Werkgroep en het Genootschap behoren in deze leemte te voorzien. g. Bouwkundige fragmenten. Nog steeds komen bij restauraties en verbouwingen belangrijke bouw kundige fragmenten beschikbaar, zoals ornamenten, schilderstukken e.d. Wanneer deze niet opnieuw worden toegepast gaan de gegevens omtrent de herkomst veelal verloren. Wanneer het stukken van belang XXXII

Archief | 1980 | | pagina 30