in 1978 uitgesproken voor handhaving van Nehalennia als zelfstandig orgaan van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek. Wanneer het Genootschap tot uitgave van een eigen orgaan zou overgaan zou kunnen worden bezien of een combinatie mogelijk is. IV.3. ZELFSTANDIGE UITGAVEN. In het voorgaande zijn reeds enige mogelijke uitgaven genoemd. In bewerking is thans het Testament Bommenee, terwijl de uitgave van een bundel ter gelegenheid van de synode van Middelburg van 1581 wordt overwogen. De Werkgroep besloot in 1979 de uitgave van Zeeuwse Studiën voort te zetten. Voorts gaf het Bestuur van het Genootschap toestemming tot de uitgave van reproducties uit de Ze- landia Illustrata. Een programma voor afzonderlijke uitgaven kan niet worden gegeven. Daarom moet worden volstaan met het beleidsvoor nemen dat de Werkgroep uitgave zoveel mogelijk moet stimuleren wanneer de gelegenheid zich daartoe voordoet. V. DE ORGANISATIE. In het voorgaande zijn tal van beleidsonderdelen behandeld. Dit wil niet zeggen dat de Werkgroep deze voor zich wil reserveren; zij raken ook het beleid van het Genootschap in zijn totaliteit. Voor zover het de verzamelingen van het Genootschap betreft en de besteding van algemene middelen is dit onderdeel van het beleidsplan adviserend van aard. Elders kan een scheiding worden getrokken tussen voorbereidende werkzaamheden voor een uitgave en het realiseren van de uitgave. De Werkgroep rekent tot haar directe taken het organiseren van de lezin gen en onderzoeksprojecten, de uitgave van Nehalennia en de uitgave van kleinere studies of reproducties, voor zover deze geen onaanvaard bare risico's met zich meebrengen. Bij de uitgave van omvangrijker studies door de Werkgroep voorbereid, kan in overleg met het Genoot schap naar een oplossing worden gezocht. Voor wat betreft de adviserende taken acht de Werkgroep zich met name betrokken bij de Zelandia Illustrata en de cultuurhistorische afdeling van de verzamelingen. Voor de Atlas is in 1978 een commissie ingesteld, die reeds verschillende malen heeft geadviseerd over aanko pen. Ook voor de oudheidkundige voorwerpen is een adviescommissie gewenst. Het is niet per se noodzakelijk dat deze commissie via het Bestuur advies uitbrengt; wanneer het de uitvoering van het beleid betreft is het contact middels een bestuurslid in de commissie vol doende. Voor de uitvoering van de specifieke taken van de Werkgroep is admi nistratieve bijstand noodzakelijk. Uit de onderzoeksprojecten resul teert veel materiaal dat uitwerking in het net behoeft. Zo vereist het XL

Archief | 1980 | | pagina 38