project huizendocumentatie twee krachten gedurende een jaar; het indiceren van het 18e-eeuwse gedeelte van het oud-archief van het Genootschap één kracht gedurende circa één jaar. In deze moet cen traal voor faciliteiten worden gezorgd. Ook is op langere termijn huis vesting noodzakelijk. Een goede vergader-, werk- en administratie ruimte is een vereiste voor een goed functioneren van de Werkgroep. Uitermate gewenst is ook de aanstelling van krachten die advies en bijstand kunnen verlenen bij het regionaal-historisch onderzoek. Een dergelijke permanente factor is onmisbaar bij het onderzoek op vrijwil lige basis. Het is niet mogelijk een zeer concrete financiële evaluatie van het bovenstaande te geven. De administratieve bijstand kan worden gesteld op één kracht voor volle dagen. De uitgave van Nehalennia kan uit eigen middelen worden bekostigd. Voor de lezingen zou een beroep op het algemene budget mogelijk moeten zijn aangezien de door de Werkgroep georganiseerde lezingen ook algemeen toegankelijk zijn. Naast de toevallige baten uit schenkin gen en reproductierechten is voor de Zelandia Illustrata een jaarlijks bedrag van ca 5.000,- vereist, op grond van de ervaringen van de afgelopen jaren. Voor de aanvulling van de overige verzamelingen is een bedrag van 10.000,-per jaar gewenst. Voor de interne organisatie van de Werkgroep is een bestuur van zeven personen voldoende. Voor een evenwichtige samenstelling is het even wel noodzakelijk dat alle sectoren van de beoefening van de geschiede nis evenwichtig zijn vertegenwoordigd, te weten het geschiedenison derwijs, het archiefwezen, de archeologie, de museumsector en het professionele historisch onderzoek. De bestuursleden dienen lid te zijn van het Genootschap. Er behoort een regelmatige gedachtenwisseling over de uitvoering van het beleid te zijn tussen bestuur en ledenvergadeirng. De samenwerking met de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek, vastgelegd in het gecombineerde lidmaatschap, behoort te wor den gecultiveerd. XLI

Archief | 1980 | | pagina 39