II. Het verrichten van onderzoek naar specifiek Zeeuwse rechtsge bruiken. III. Het bestuderen van recente wetgeving. IVoor wat betreft de lezingen is het niet noodzakelijk een programma aan te geven. Het streven is in de lezingen zoveel mogelijk onderwer pen aan de orde te laten komen, waarbij vaak aangesloten wordt op de actualiteit, zoals bijvoorbeeld de problematiek rondom de besloten vennootschappen. II. Op het gebied van de rechtspraak in Zeeland in het verleden valt veel onderzoek te verrichten. De rechterlijke archieven zijn veelal goed geconserveerd zodat een overvloed van materiaal voorhanden is. Voor wat dit onderdeel betreft zou een nadere keuze moeten worden ge maakt. III. Voor dit onderdeel zijn een tweetal projecten beraamd. In de eerste plaats een werkgroep die de invoering van een nieuw burgerlijk wetboek begeleidt. Voorts een commissie die zich bezig houdt met de actuele rechtsontwikkeling op agrarisch en planologisch terrein, voor zover betrekking hebbend op Zeeland. Aan dit programma zijn geen bijzondere financiële consequenties ver bonden. De Werkgroep kan de kosten die de activiteiten met zich meebrengen geheel zelf dragen. Binnen het Genootschap ziet de Werkgroep ook een taak met betrek king tot advies op juridisch terrein. Het contact wordt onderhouden door de vertegenwoordiger van de Werkgroep in het Bestuur van het Genootschap. Hoofdstuk 4. Muziek. Voor het vakgebied is het navolgende door de Werkgroep Muziek ingediende beleidsplan goedgekeurd. De Werkgroep Muziek stelt zich ten doel de kennis en het inzicht omtrent de muziek, de muziekgeschiedenis en de muziekbeoefening te bevorderen. Dit doel tracht de Werkgroep te verwezenlijken door het organiseren van concerten, het houden van lezingen, de uitgave van grammofoonplaten, het bevorderen van het behoud van historische muziekinstrumenten, het verwerven van historische muziekinstrumen ten ten behoeve van de authentieke muziekbeoefening, de klankdocu- mentatie van historische orgels in Zeeland en de uitgave van oude Zeeuwse muziek. 1. CONCERTEN. De gemiddelde frequentie bedraagt op het moment 1 per maand. Voor XLIV

Archief | 1980 | | pagina 44