DEEL 2. DE ACTIVITEITEN NAAR CATEGORIEËN GERANGSCHIKT. Hoofdstuk 1. Lezingen, concerten, excursies, congressen. Voor bijna alle vakgebieden staan lezingen en excursies op het pro^ gramma. De Werkgroep Muziek organiseert daarnaast ook concerten. Alle activiteiten worden ingebracht in het totaal pakket van het Genoot schap. Het is daarom redelijk dat voor zover de subsidie aan de werk groepen niet toereikend is een beroep wordt gedaan op de algemene middelen. De spreiding van de lezingen moet worden bevorderd. De jaarlijkse excursie is niet alleen nuttig als educatieve activiteit, maar ook als ontmoetingspunt voor de leden van het Genootschap. Een dergelijke combinatie is ook mogelijk bij een jaarlijks congres. In de laatste decennia waren er het Nehalennia-symposium en het congres Leve de Binnenstad. Soortgelijke evenementen zijn uitermate gewenst voor de toekomst, waarbij niet per se een vast thema noodzakelijk is. Hoofdstuk 2. Publicaties. I. HERDRUKKEN. Hoewel vele studies als verouderd kunnen worden beschouwd zijn de publicaties in het Archief (de reeks sinds 1856) nog steeds onmisbaar, soms zelfs een unieke bron, wanneer de betreffendearchivalia verloren gingen. Hetzelfde geldt voor de afzonderlijke uitgaven. De commissie voor de uitgaven pleit voor een herdruk van het Archief als reeks met daarbij overdrukken van afzonderlijke artikelen die nog van waarde zijn, en waaraan behoefte bestaat. Deze doordraai is betrekkelijk goed koop daar de voornaamste kosten door de reeks zouden worden gedra gen. In een dergelijk geval zou met voorintekening kunnen worden gewerkt om geen enkel risico te hebben. Het is niet gewenst een uitputtende opsomming te geven van hetgeen voor overdruk c.q. bun deling in aanmerking komt, maar enige voorbeelden mogen toch niet ontbreken, bv. H.M. Kesteloo, De stadsrekeningen van Middelburg of idem, De Kerkelijke Rekeningen van Middelburg. In beide gevallen gingen de bronnen verloren. Voor bundeling komt bijvoorbeeld in aanmerking het werk van dr. W.S. Unger, of een thematische verzameling als "De Steden van Zeeland". II. ARTIKELEN IN HET ARCHIEF. De prognose voor de komende jaren is zodanig dat handhaving van de huidige omvang gewenst is. Het zou te ver voeren hier een opsomming te geven van hetgeen op komst is; volstaan wordt met een algemene beleidslijn van de Redactie van het Archief. LI

Archief | 1980 | | pagina 49